#Favoriții Petra Kvitova, victorie la pas în primul tur de la US Open! A trecut fără probleme de Polona Hercog

Publicat 01/09/2021 la 02:58 GMT+3

Petra Kvitova s-a calificat ușor în turul 2 la US Open, învingând-o pe Polona Hercog în doar 62 de minute de joc.

Petra Kvitova, US Open

Petra Kvitova a obținut în această noapte calificarea în turul 2 la US Open, după ce a trecut în doar 62 de minute de joc de Polona Hercog, pe care a învins-o în două seturi, scor 6-1, 6-2.
Cehoaica, numărul 11 WTA, nu a cedat decât trei game-uri în fața adversarei sale, având în primul set 5 game-uri câștigate la rând.
Kvitova, dublă campioană de Grand Slam, la Wimbledon în 2011 și 2014, va da în turul 2 de la US Open peste Kristyna Pliskova, care a eliminat-o în primul tur pe Danka Kovinic, scor 4-6, 3-6.