2023 a oferit un spectacol total în sportul mondial! Acestea sunt cele mai tari fotografii ale anului

Sportul mondial a fost scena multor momente memorabile în 2023. Mai jos am selectat 15 dintre cele mai tari fotografii ale anului, pentru a ne aminti împreună de câteva dintre cele mai interesante evenimente la care am fost martori.

Yuki Tsunoda

Credit imagine: Reuters

Sportul mondial a fost, în 2023, scena multor momente memorabile, de care fanii își vor aminti, cu siguranță, mult timp de-acum înainte.
Pentru a ne aminti, pe final de an, de cele mai interesante evenimente la care am fost martori de-a lungul ultimelor 360 de zile, am selectat aici 15 imagini.
Acestea se încadrează cu ușurință în topul celor mai frumoase fotografii din sport în 2023, aducând în prim plan nume uriașe.

Top 15 cele mai tari fotografii din sport în 2023

1. Novak Djokovic, sărbătorind câștigarea titlului de la Australian Open, după ce l-a învins în finală pe Stefanos Tsitsipas
Novak Djokovic, Australian Open
2. Yuki Tsunoda (AlphaTauri), în timpul Grand Prix-ului de Formula 1 din Singapore

3. Un șut al Salmei Paralluelo, în meciul cu Suedia de la Cupa Mondială de fotbal feminin
Salma Paralluelo
4. Jonas Vingegaard, trecând al doilea linia de sosire în etapa a 6-a din Turul Franței 2023
Jonas Vingegaard
5. Simone Biles, concurând la bârnă în finala pe echipe de la Campionatele Mondiale de gimnastică artistică
Simone Biles
6. Luke Jacobson (Noua Zeelandă), în duel cu Damian Penaud (Franța), la Cupa Mondială de rugby
Luke Jacobson (Noua Zeelandă), Damian Penaud (Franța)
7. Reacția lui Noah Lyles (SUA), după ce a câștigat finala probei de 100 de metri masculin, la Campionatul Mondial de atletism de la Budapesta
Noah Lyles
8. Anthony Joshua, în timpul luptei cu Robert Helenius, care a avut loc pe 12 august la O2 Arena, în Londra
Anthony Joshua
9. Ren Nikaido, la un antrenament din timpul Turneului celor 4 Trambuline
Ren Nikaido
10. Un accident între piloții Marc Marquez și Miguel Oliveira, în timpul cursei MotoGP de la Marele Premiu al Portugaliei
Marc Marquez și Miguel Oliveira
11. Carlos Alcaraz, sărbătorind punctul câștigător din finala de la Wimbledon, împotriva lui Novak Djokovic
Carlos Alcaraz, Wimbledon
12. O imagine generală cu plutonul din timpul etapei a 8-a de la Turul Franței
Cicliști la Turul Franței
13. Novak Djokovic, în cădere peste fileu, în timpul meciului cu Hubert Hurkacz de la Wimbledon
Novak Djokovic, Wimbledon
14. Jucătoarele Australiei, după înfrângerea cu scorul de 1-3 din semifinalele Cupei Mondiale de fotbal feminin
Australia
15. Novak Djokovic, sărbătorind titlul de la Roland Garros, după finala în care l-a învins pe Casper Ruud