Marte Olsbu, victorie în proba de sprint de la Oberhof

Copiere

Marte Olsbu

DeIrina Aldea
09/01/2020 la 20:02

Marte Olsbu a revenit cu victorie la Oberhof, după ce absentase în ultimul weekend competițional din 2019. O mică pauză a fost totuși benefică pentru norvegiancă.

Marte Olsbu a fost rapidă pe traseu, metoda ei de a schia fiind de fiecare data atuul ei, însă nici la țintire nu se poate plânge. Denise Herrmann a scos un timp mai bun decât Roeiseland, însă a comis o ratare la a doua tragere. Pentru Denise, sprintul a fost mereu un punct forte, iar acesta este primul ei podium din acest sezon.

Biatlon

Review Biathlon : Fourcade termină în glorie lupta pentru titlul mondial

20/03/2020 LA 11:27

Marte Olsbu Roeiseland, pe de altă parte, a obținut a patra ei victorie de etapă în Cupa Mondială de Biatlon. Julia Simon a obținut și ea al doilea podium din acest seozn, însă nu are încă în palmares o victorie de etapă la Cupa Mondială. Tiril Eckhoff s-a oprit din a câștiga, după patru victorii consecutive. Ea a terminat cursa pe locul 5, cu două ratări.