Marte Olsbu a fost rapidă pe traseu, metoda ei de a schia fiind de fiecare data atuul ei, însă nici la țintire nu se poate plânge. Denise Herrmann a scos un timp mai bun decât Roeiseland, însă a comis o ratare la a doua tragere. Pentru Denise, sprintul a fost mereu un punct forte, iar acesta este primul ei podium din acest sezon.
Marte Olsbu Roeiseland, pe de altă parte, a obținut a patra ei victorie de etapă în Cupa Mondială de Biatlon. Julia Simon a obținut și ea al doilea podium din acest seozn, însă nu are încă în palmares o victorie de etapă la Cupa Mondială. Tiril Eckhoff s-a oprit din a câștiga, după patru victorii consecutive. Ea a terminat cursa pe locul 5, cu două ratări.

• 6. Paulina Fialkova (SVK) (1) + 1:09.1
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, din cauza refuzului Telekom de a continua parteneriatul cu noi. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Premieră după 63 de ani: un suedez câştigă aurul la Mondialele de biatlon
12/02/2021 LA 15:01
Annecy-Le Grand Bornand
Olsbu a câștigat mass-startul la Hochfilzen. Performanță unică pentru Norvegia în ultimul deceniu
20/12/2020 LA 14:20