Giro dell'Appennino

Rezultate

 RidersechipeTime
1Sonny Colbrelli
Colnago - CSF
Colnago - CSF4h 44' 14''
2Grega BOLE
Nippo
Nippo+0''
3Miguel Ángel Rubiano
Colombia
Colombia+0''
4Simone Ponzi
Neri Sottoli
Neri Sottoli+0''
5Andrea Pasqualon
Area Zero
Area Zero+0''
6Sergey Lagutin
RusVelo
RusVelo+0''
7Enrico Battaglin
Colnago - CSF
Colnago - CSF+0''
8Antonio Parrinello
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+0''
9Fabio Taborre
Neri Sottoli
Neri Sottoli+0''
10Sergey Pomoshnikov
RusVelo
RusVelo+0''
11Kudus Merhawi
Team MTN
Team MTN+0''
12Antonio Santoro
Meridiana
Meridiana+0''
13Mauro Finetto
Neri Sottoli
Neri Sottoli+0''
14Matteo Busato
MG.KVIS
MG.KVIS+0''
15Emanuele Sella
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+0''
16Nicola Gaffurini
Vega
Vega+0''
17Robinson Chalapud
Colombia
Colombia+0''
18Jarlinson Pantano
Colombia
Colombia+0''
19Gianfranco Zilioli
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+0''
20Alessio Camilli
Vega
Vega+0''
21Radoslav Rogina
Adria Mobil
Adria Mobil+0''
22Dimitri Ignatiev
Itera - Katyusha
Itera - Katyusha+0''
23Alessio Marchetti
Zheroquadro
Zheroquadro+0''
24Primož Roglic
Adria Mobil
Adria Mobil+0''
25Alessandro Bisolti
Nippo
Nippo+0''
26Emanuel Kišerlovski
Meridiana
Meridiana+0''
27Louis Meintjies
Team MTN
Team MTN+0''
28Edward Díaz
Colombia
Colombia+0''
29Cesare Ciommi
Vega
Vega+0''
30Rodolfo Torres
Colombia
Colombia+0''
31Alessio Taliani
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+0''
32Stefano Tonin
Area Zero
Area Zero+0''
33Sergey Firsanov
RusVelo
RusVelo+0''
34Alfredo Balloni
Flaminia
Flaminia+0''
35Mirko Tedeschi
Idea
Idea+9''
36Simone Petilli
Area Zero
Area Zero+9''
37Marco Tecchio
Area Zero
Area Zero+25''
38Franco Pellizotti
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+37''
39Matteo Rabottini
Neri Sottoli
Neri Sottoli+37''
40Angelo Pagani
Colnago - CSF
Colnago - CSF+1' 00''
41Stefano Pirazzi
Colnago - CSF
Colnago - CSF+2' 32''
42Edoardo Zardini
Colnago - CSF
Colnago - CSF+2' 32''
43Enrico Barbin
Colnago - CSF
Colnago - CSF+7' 50''
44Andrea Fedi
Neri Sottoli
Neri Sottoli+7' 50''
45Luca Chirico
MG.KVIS
MG.KVIS+7' 50''
46Luka Pibernik
Zheroquadro
Zheroquadro+7' 50''
47Pierpaolo De Negri
Nippo
Nippo+7' 50''
48Kristjan Fajt
Adria Mobil
Adria Mobil+7' 50''
49Ivan Balykin
RusVelo
RusVelo+10' 08''
50Kirill Pozdnyakov
RusVelo
RusVelo+10' 08''
51Pavel Ptashkin
Itera - Katyusha
Itera - Katyusha+10' 08''
52Gianfranco Visconti
De Rosa
De Rosa+10' 08''
53Roman Katyrin
Itera - Katyusha
Itera - Katyusha+10' 08''
54Daniele Aldegheri
MG.KVIS
MG.KVIS+10' 08''
55Matteo Spreafico
Idea
Idea+10' 08''
56Gian Marco Di Francesco
Vega
Vega+10' 08''
57Aydar Zakarin
Itera - Katyusha
Itera - Katyusha+10' 08''
58Tsgabu Gebremaryam Grmay
Team MTN
Team MTN+10' 08''
59Sergei Klimov
RusVelo
RusVelo+10' 08''
60Mikhail Akimov
Itera - Katyusha
Itera - Katyusha+10' 08''
61Alessandro Riccardi
Vega
Vega+10' 08''
62Luigi Miletta
Neri Sottoli
Neri Sottoli+10' 08''
63Darwin Pantoja
Colombia
Colombia+10' 08''
64Ricardo Pichetta
Idea
Idea+10' 08''
65Alexander Folitorov
Itera - Katyusha
Itera - Katyusha+10' 08''
66Gianluca Vecchio
MG.KVIS
MG.KVIS+10' 08''
67Jacques Janse Van Rensburg
Team MTN
Team MTN+10' 08''
68Matteo Di Serafino
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+10' 08''
69Antonio Merolese
Flaminia
Flaminia+10' 08''
70Matteo Gozzi
Flaminia
Flaminia+10' 08''
71Gianluca Leonardi
Area Zero
Area Zero+10' 08''
72Blaž Furdi
Meridiana
Meridiana+10' 08''
73Davide Ballerini
Idea
Idea+12' 13''
74Matteo Collodel
Idea
Idea+12' 13''
75Moreno Giampaolo
Vega
Vega+12' 13''
76Silvio Giorni
Area Zero
Area Zero+12' 13''
77Mirko Tedeschi
Neri Sottoli
Neri Sottoli+12' 13''
78Mateo Frankovic
Meridiana
Meridiana+12' 13''
79Gennaro Maddaluno
De Rosa
De Rosa+12' 13''
80Lorenzo Di Remigio
MG.KVIS
MG.KVIS+12' 13''
81Alfonso Fiorenza
Flaminia
Flaminia+12' 13''
82Paolo Ciavatta
Area Zero
Area Zero+12' 13''
83Uroš Repše
Zheroquadro
Zheroquadro+12' 13''
84Davide Mucelli
Meridiana
MeridianaDNF
85Robert Jenko
Meridiana
MeridianaDNF
86Endi Širol
Meridiana
MeridianaDNF
87Manuel Belletti
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - AndroniDNF
88Francesco Bongiorno
Colnago - CSF
Colnago - CSFDNF
89Andrea Manfredi
Colnago - CSF
Colnago - CSFDNF
90Fabio Duarte
Colombia
ColombiaDNF
91Jonathan Paredes
Colombia
ColombiaDNF
92Kristian Sbaragli
Team MTN
Team MTNDNF
93Dennis Van Niekerk
Team MTN
Team MTNDNF
94Giorgio Cecchinel
Neri Sottoli
Neri SottoliDNF
95Igor Boev
RusVelo
RusVeloDNF
96Leonid Krasnov
RusVelo
RusVeloDNF
97Klement Štimulak
Adria Mobil
Adria MobilDNF
98Domen Novak
Adria Mobil
Adria MobilDNF
99Bruno Maltar
Adria Mobil
Adria MobilDNF
100Charly Petelin
Area Zero
Area ZeroDNF
101Maksim Razumov
Itera - Katyusha
Itera - KatyushaDNF
102Igor Frolov
Itera - Katyusha
Itera - KatyushaDNF
103Ricardo Creel
MG.KVIS
MG.KVISDNF
104Juan Ignacio Curuchet
MG.KVIS
MG.KVISDNF
105Mattia Frapporti
MG.KVIS
MG.KVISDNF
106Luca Taschin
Flaminia
FlaminiaDNF
107Nicola Dal Santo
Flaminia
FlaminiaDNF
108Lorenzo Trabucco
Flaminia
FlaminiaDNF
109Giacomo Forconi
Flaminia
FlaminiaDNF
110Martin Otonicar
Zheroquadro
ZheroquadroDNF
111Tadej Hiti
Zheroquadro
ZheroquadroDNF
112Rok Korosec
Zheroquadro
ZheroquadroDNF
113Jure Miskulin
Zheroquadro
ZheroquadroDNF
114Andrej Rajšp
Zheroquadro
ZheroquadroDNF
115Daniel Biedermann
Arbö - RC Wels
Arbö - RC WelsDNF
116Matija Kvasina
Arbö - RC Wels
Arbö - RC WelsDNF
117Daniel Lehner
Arbö - RC Wels
Arbö - RC WelsDNF
118Lukas Zeller
Arbö - RC Wels
Arbö - RC WelsDNF
119Sebastian Schönberger
Arbö - RC Wels
Arbö - RC WelsDNF
120Simone Carantoni
Idea
IdeaDNF
121Alessandro Pettiti
Idea
IdeaDNF
122Alessandro Mazzi
De Rosa
De RosaDNF
123Bernard Bendeguz
De Rosa
De RosaDNF
124Zoltán Lengyel
De Rosa
De RosaDNF
125Sante Di Nizio
Vega
VegaDNF
126Gianni Franco D'Intino
Vega
VegaDNF
127Alessandro Malaguti
Nippo
NippoDNF
128Riccardo Stacchiotti
Nippo
NippoDNF
129Eduard-Michael Grosu
Nippo
NippoDNF