Sibiu Tour

Clasamente complete

 RidersechipeTime
1Gregor Mühlberger
NetApp
NetApp11h 36' 44''
2Patrick Konrad
NetApp
NetApp+1' 01''
3Matteo Badilatti
Cycling Academy
Cycling Academy+1' 52''
4Rémy Rochas
VC La Pomme
VC La Pomme+2' 47''
5Piotr Brozyna
Voster
Voster+5' 22''
6Luca Wackermann
Neri Sottoli
Neri Sottoli+5' 54''
7Adne van Engelen
Bike Aid
Bike Aid+7' 41''
8Davide Rebellin
Meridiana
Meridiana+7' 47''
9Marco Tizza
Amore & Vita
Amore & Vita+7' 59''
10Filippo Fiorelli
Colnago - CSF
Colnago - CSF+8' 04''
11Erik Bergström
Bike Aid
Bike Aid+8' 12''
12Petr Kelemen
CCC Atlas - Polsat
CCC Atlas - Polsat+8' 13''
13Karel Hník
PSK
PSK+8' 25''
14Robin Froidevaux
Roth
Roth+8' 50''
15Emanuel Piaskowy
Hurom
Hurom+9' 39''
16Michal Schlegel
PSK
PSK+9' 49''
17Raul Colombo
WorkService - Dinatek - Vega
WorkService - Dinatek - Vega+10' 24''
18Davide Bais
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+10' 56''
19Luca Covili
Colnago - CSF
Colnago - CSF+11' 00''
20Piotr Pekala
CCC Atlas - Polsat
CCC Atlas - Polsat+11' 21''
21Johannes Adamietz
Sauerland
Sauerland+11' 50''
22Antoine Debons
Roth
Roth+11' 50''
23Francesco Bongiorno
Neri Sottoli
Neri Sottoli+11' 51''
24Jan Bárta
PSK
PSK+11' 54''
25Leonardo Tortomasi
Neri Sottoli
Neri Sottoli+12' 37''
26Federico Zurlo
MSTina - Focus
MSTina - Focus+12' 56''
27Lucas De Rossi
VC La Pomme
VC La Pomme+12' 58''
28Serghei Tvetcov
Romania
Romania+13' 21''
29Matteo Busato
Neri Sottoli
Neri Sottoli+13' 25''
30Anatoliy Budyak
Wibatech
Wibatech+14' 09''
31Marek Rutkiewicz
Hurom
Hurom+14' 29''
32Luca Raggio
Area Zero
Area Zero+14' 58''
33Niko Holler
Bike Aid
Bike Aid+15' 02''
34Szymon Tracz
CCC Atlas - Polsat
CCC Atlas - Polsat+15' 05''
35Michael Kukrle
PSK
PSK+15' 11''
36Marcin Budzinski
Wibatech
Wibatech+15' 12''
37Dario Puccioni
WorkService - Dinatek - Vega
WorkService - Dinatek - Vega+15' 21''
38Michal Podlaski
Hurom
Hurom+15' 21''
39Jeen de Jong
Monkey Town
Monkey Town+16' 30''
40Antonio Zullo
Amore & Vita
Amore & Vita+16' 40''
41Gabriele Petrelli
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+18' 55''
42Guy Sagiv
Cycling Academy
Cycling Academy+20' 09''
43Kacper Walkowiak
CCC Atlas - Polsat
CCC Atlas - Polsat+20' 18''
44Ivan Martinelli
Area Zero
Area Zero+20' 21''
45Pawel Cieslik
Voster
Voster+20' 33''
46Dominik Górak
CCC Atlas - Polsat
CCC Atlas - Polsat+20' 47''
47Martin Nessler
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+20' 53''
48Adam Toupalík
PSK
PSK+21' 17''
49Paolo Totò
WorkService - Dinatek - Vega
WorkService - Dinatek - Vega+21' 23''
50Patryk Stosz
Voster
Voster+21' 35''
51Viktor Filutás
MSTina - Focus
MSTina - Focus+21' 38''
52Adam Stachowiak
Voster
Voster+21' 45''
53Andrea Pietrobon
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+22' 03''
54Eduard-Michael Grosu
VC La Pomme
VC La Pomme+22' 35''
55Michel Gießelmann
Sauerland
Sauerland+22' 42''
56Stijn Appel
Monkey Town
Monkey Town+23' 34''
57Tomasz Budzinski
Wibatech
Wibatech+23' 47''
58Daniel Turek
Cycling Academy
Cycling Academy+23' 59''
59Meindert Weulink
Monkey Town
Monkey Town+24' 48''
60Ramunas Navardauskas
VC La Pomme
VC La Pomme+25' 40''
61Antonio Santoro
WorkService - Dinatek - Vega
WorkService - Dinatek - Vega+25' 45''
62Mateusz Grabis
Voster
Voster+26' 16''
63Szymon Krawczyk
CCC Atlas - Polsat
CCC Atlas - Polsat+26' 29''
64Adriaan Janssen
Monkey Town
Monkey Town+27' 01''
65Emanuele Onesti
MSTina - Focus
MSTina - Focus+27' 08''
66Iuri Filosi
Colnago - CSF
Colnago - CSF+27' 20''
67Riccardo Marchesini
Amore & Vita
Amore & Vita+28' 53''
68Matteo Rotondi
WorkService - Dinatek - Vega
WorkService - Dinatek - Vega+29' 27''
69Hideto Nakana
VC La Pomme
VC La Pomme+29' 28''
70Andrea Meucci
Amore & Vita
Amore & Vita+29' 32''
71Emil Dima
MSTina - Focus
MSTina - Focus+29' 57''
72Valère Thiébaud
Roth
Roth+30' 12''
73Wojciech Sykala
Voster
Voster+30' 13''
74Pawel Bernas
Hurom
Hurom+30' 52''
75Mel van der Veekens
Monkey Town
Monkey Town+31' 17''
76Simone Bevilacqua
Neri Sottoli
Neri Sottoli+32' 44''
77Matthias Brandle
Cycling Academy
Cycling Academy+33' 16''
78Thomas Devaux
Roth
Roth+33' 19''
79Michael Schwarzmann
NetApp
NetApp+33' 48''
80Jon Knolle
Sauerland
Sauerland+34' 08''
81Pascal Ackermann
NetApp
NetApp+34' 29''
82Riccardo Stacchiotti
Neri Sottoli
Neri Sottoli+34' 32''
83Julien Trarieux
VC La Pomme
VC La Pomme+34' 48''
84Federico Burchio
WorkService - Dinatek - Vega
WorkService - Dinatek - Vega+34' 50''
85Valter Ghigino
Area Zero
Area Zero+35' 07''
86Nicolas Nesi
Area Zero
Area Zero+35' 29''
87Lars Kulbe
Sauerland
Sauerland+35' 32''
88Andreas Schillinger
NetApp
NetApp+35' 56''
89Manuel Zobrist
Roth
Roth+36' 03''
90Johannes Hodapp
Sauerland
Sauerland+36' 26''
91Per Münstermann
Sauerland
Sauerland+36' 30''
92Simone Sanò
Tusnad
Tusnad+36' 36''
93Daniel Crista
Romania
Romania+37' 59''
94Charly Petelin
Amore & Vita
Amore & Vita+38' 18''
95Antonijo Barac
Meridiana
Meridiana+38' 56''
96Davide Appollonio
Amore & Vita
Amore & Vita+39' 10''
97Rémi Capron
Roth
Roth+42' 38''
98Rüdiger Selig
NetApp
NetApp+45' 29''
99Nicolas Dalla Valle
Colnago - CSF
Colnago - CSF+45' 35''
100Iustin-Ioan Vaidian
Romania
Romania+45' 42''
101Adi-Narcis Marcu
Romania
Romania+45' 54''
102Matija Lojen
Meridiana
Meridiana+47' 11''
103Justin Wolf
Bike Aid
Bike Aid+52' 19''
104András Szentpéteri
Tusnad
Tusnad+54' 24''