Tour de Hongrie

Clasamente complete

 RidersechipeTime
1Attila Valter
*BMC racing Team
*BMC racing Team18h 45' 55''
2Quinn Simmons
Leopard
Leopard+12''
3Damien Howson
GreenEdge
GreenEdge+16''
4Matteo Badilatti
Israel - Premier Tech
Israel - Premier Tech+25''
5Tobias Foss
Rabobank
Rabobank+26''
6Janez Brajkovic
Adria Mobil
Adria Mobil+27''
7Alexis Guerin
Vorarlberg
Vorarlberg+30''
8Laurens Huys
Wallonie
Wallonie+30''
9Cristián Rodríguez
Caja Rural
Caja Rural+37''
10James Piccoli
Israel - Premier Tech
Israel - Premier Tech+47''
11Luke Durbridge
GreenEdge
GreenEdge+49''
12Markus Hoelgård
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+57''
13Karel Hník
PSK
PSK+57''
14Antwan Tolhoek
Rabobank
Rabobank+1' 06''
15Koen Bouwman
Rabobank
Rabobank+1' 06''
16Colin Stüssi
Vorarlberg
Vorarlberg+1' 13''
17Kristijan Hocevar
Adria Mobil
Adria Mobil+1' 15''
18Josip Rumac
Drone Hopper - Androni Giocattoli
Drone Hopper - Androni Giocattoli+1' 16''
19Jhojan García
Caja Rural
Caja Rural+1' 23''
20Julian Mertens
Vlaanderen
Vlaanderen+1' 41''
21Márton Dina
Polartec - Kometa
Polartec - Kometa+1' 51''
22Michal Schlegel
PSK
PSK+1' 54''
23Lukasz Wisniowski
*BMC racing Team
*BMC racing Team+1' 56''
24Torstein Træen
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+1' 57''
25Francesco Bongiorno
Neri Sottoli
Neri Sottoli+2' 06''
26Omer Goldstein
Israel - Premier Tech
Israel - Premier Tech+2' 12''
27Arturo Gravalos
Polartec - Kometa
Polartec - Kometa+2' 21''
28Michael Kukrle
PSK
PSK+2' 34''
29Giacomo Garavaglia
Polartec - Kometa
Polartec - Kometa+3' 01''
30Leonardo Tortomasi
Neri Sottoli
Neri Sottoli+3' 04''
31Chris Harper
Rabobank
Rabobank+3' 04''
32Alexander Konychev
GreenEdge
GreenEdge+3' 14''
33Peter Kusztor
Type 1 1
Type 1 1+3' 22''
34Loris Rouiller
BKCP
BKCP+3' 42''
35Viktor Filutás
MSTina - Focus
MSTina - Focus+4' 05''
36Kristian Kulseth
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+4' 08''
37Kevin Rivera
Drone Hopper - Androni Giocattoli
Drone Hopper - Androni Giocattoli+4' 10''
38Lennard Hofstede
Rabobank
Rabobank+4' 51''
39Charles Planet
Type 1 1
Type 1 1+4' 59''
40Roberto González
Neri Sottoli
Neri Sottoli+5' 14''
41Ziga Horvat
Adria Mobil
Adria Mobil+6' 03''
42András Szatmáry
Ungaria
Ungaria+6' 25''
43Jonas Abrahamsen
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+6' 29''
44Alex Kirsch
Leopard
Leopard+6' 56''
45Roland Thalmann
Vorarlberg
Vorarlberg+8' 17''
46Adam Toupalík
PSK
PSK+8' 34''
47Julien Mortier
Wallonie
Wallonie+8' 58''
48Emiel Planckaert
Vlaanderen
Vlaanderen+9' 48''
49Gilles De Wilde
Vlaanderen
Vlaanderen+9' 49''
50David Lozano
Type 1 1
Type 1 1+9' 53''
51Aksel Nõmmela
Wallonie
Wallonie+9' 54''
52Sam Brand
Type 1 1
Type 1 1+9' 54''
53Torjus Sleen
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+9' 54''
54Marcel Meisen
BKCP
BKCP+9' 54''
55Fabio Van Den Bossche
Vlaanderen
Vlaanderen+9' 54''
56Bert-Jan Lindeman
Rabobank
Rabobank+9' 54''
57Kamil Gradek
*BMC racing Team
*BMC racing Team+10' 49''
58David van der Poel
BKCP
BKCP+11' 11''
59Riccardo Stacchiotti
Neri Sottoli
Neri Sottoli+11' 16''
60James Mitri
Neri Sottoli
Neri Sottoli+12' 14''
61Emil Dima
MSTina - Focus
MSTina - Focus+12' 17''
62Andrea Peron
Type 1 1
Type 1 1+12' 20''
63Sander De Pestel
Vlaanderen
Vlaanderen+12' 45''
64Antoine Benoist
BKCP
BKCP+12' 58''
65Michal Paluta
*BMC racing Team
*BMC racing Team+14' 29''
66Zsombor Palumby
Ungaria
Ungaria+15' 31''
67David Per
Adria Mobil
Adria Mobil+17' 07''
68Kaden Groves
GreenEdge
GreenEdge+17' 10''
69Maximilian Kuen
Vorarlberg
Vorarlberg+17' 18''
70Ryan Mullen
Leopard
Leopard+17' 22''
71Mattia Viel
Drone Hopper - Androni Giocattoli
Drone Hopper - Androni Giocattoli+17' 56''
72Matej Zahálka
PSK
PSK+18' 07''
73Veljko Stojnic
Neri Sottoli
Neri Sottoli+18' 33''
74Rory Sutherland
Israel - Premier Tech
Israel - Premier Tech+18' 51''
75Simone Sanò
Tusnad
Tusnad+19' 03''
76Gašper Katrašnik
Adria Mobil
Adria Mobil+19' 12''
77Luca Pacioni
Drone Hopper - Androni Giocattoli
Drone Hopper - Androni Giocattoli+19' 22''
78Yegor Dementyev
Tusnad
Tusnad+19' 49''
79Diego Pablo Sevilla
Polartec - Kometa
Polartec - Kometa+20' 03''
80William Clarke
Leopard
Leopard+20' 49''
81Ádám Karl
Ungaria
Ungaria+20' 56''
82Emils Liepins
Leopard
Leopard+22' 05''
83Sasha Weemaes
Vlaanderen
Vlaanderen+22' 37''
84Gergö Orosz
Ungaria
Ungaria+23' 08''
85Laurenz Rex
Wallonie
Wallonie+23' 09''
86János Pelikán
Drone Hopper - Androni Giocattoli
Drone Hopper - Androni Giocattoli+23' 09''
87András Szentpéteri
Tusnad
Tusnad+23' 10''
88Riccardo Verza
Polartec - Kometa
Polartec - Kometa+24' 43''
89Andrea Guardini
MSTina - Focus
MSTina - Focus+25' 27''
90Alexander Edmondson
GreenEdge
GreenEdge+25' 29''
91Niels Vandeputte
BKCP
BKCP+25' 51''
92Itamar Einhorn
Israel - Premier Tech
Israel - Premier Tech+26' 11''
93Barnabás Peák
GreenEdge
GreenEdge+26' 33''
94Lukas Meiler
Vorarlberg
Vorarlberg+27' 41''
95Carmelo Urbano
Caja Rural
Caja Rural+28' 17''
96Erlend Blikra
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+28' 34''
97Rudy Barbier
Israel - Premier Tech
Israel - Premier Tech+29' 08''
98Jakub Mareczko
*BMC racing Team
*BMC racing Team+31' 08''
99Joonas Henttala
Type 1 1
Type 1 1+35' 43''
100Martin Meiler
Vorarlberg
Vorarlberg+45' 07''