Tour de Slovaquie

Clasamente complete

 RidersechipeTime
1Peter Sagan
NetApp
NetApp15h 51' 00''
2Jannik Steimle
Quick-Step - Alpha Vinyl Team
Quick-Step - Alpha Vinyl Team+11''
3Cees Bol
Skil-Shimano
Skil-Shimano+17''
4Roger Adria
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+22''
5Idar Andersen
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+24''
6Casper Pedersen
Skil-Shimano
Skil-Shimano+26''
7Maciej Bodnar
NetApp
NetApp+27''
8Alexey Lutsenko
Astana
Astana+27''
9Fabio Felline
Astana
Astana+30''
10Niklas Märkl
Skil-Shimano
Skil-Shimano+30''
11Andreas Stokbro
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+31''
12Krists Neilands
Israel - Premier Tech
Israel - Premier Tech+31''
13Michael Kukrle
PSK
PSK+32''
14Adam Toupalík
PSK
PSK+32''
15Dmitriy Strakhov
RusVelo
RusVelo+33''
16Christopher Juul-Jensen
GreenEdge
GreenEdge+35''
17Domenico Pozzovivo
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+35''
18Dylan Sunderland
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+35''
19Jakub Kaczmarek
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+36''
20Gabriele Petrelli
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+1' 33''
21Itamar Einhorn
Israel - Premier Tech
Israel - Premier Tech+1' 41''
22Kaden Groves
GreenEdge
GreenEdge+2' 08''
23Christopher Froome
Israel - Premier Tech
Israel - Premier Tech+2' 44''
24Daniel OSS
NetApp
NetApp+3' 04''
25Alexander Konychev
GreenEdge
GreenEdge+5' 22''
26Álvaro José Hodeg
Quick-Step - Alpha Vinyl Team
Quick-Step - Alpha Vinyl Team+9' 15''
27Eirik Lunder
RusVelo
RusVelo+9' 27''
28Jakub Otruba
PSK
PSK+9' 28''
29Matej Zahálka
PSK
PSK+9' 29''
30Leon Heinschke
Skil-Shimano
Skil-Shimano+9' 31''
31Lukáš Kubiš
Banská Bystrica
Banská Bystrica+9' 33''
32Jan Bárta
PSK
PSK+9' 33''
33Tomasz Budzinski
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+9' 34''
34Matúš Štocek
Topforex - Lapierre Pro Cycling Team
Topforex - Lapierre Pro Cycling Team+9' 34''
35Gleb Brussenskiy
Astana
Astana+9' 34''
36Francisco Galvan Frenandez
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+9' 35''
37Patrick Gamper
NetApp
NetApp+9' 35''
38Jonas Abrahamsen
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+9' 35''
39Antonio Puppio
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+9' 35''
40Aljaž Jarc
Adria Mobil
Adria Mobil+9' 36''
41David Per
Adria Mobil
Adria Mobil+9' 37''
42Roman Kreuziger
RusVelo
RusVelo+9' 37''
43Dominik Neuman
PSK
PSK+9' 37''
44Mirco Maestri
Colnago - CSF
Colnago - CSF+9' 38''
45Marek Canecký
Banská Bystrica
Banská Bystrica+9' 38''
46Karel Tyrpekl
Topforex - Lapierre Pro Cycling Team
Topforex - Lapierre Pro Cycling Team+9' 39''
47Piotr Brozyna
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+9' 39''
48Marcin Budzinski
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+9' 39''
49Denis Nekrasov
RusVelo
RusVelo+9' 40''
50Jan Stöhr
Cycling Academy Trencín
Cycling Academy Trencín+9' 40''
51Corey Davis
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+9' 41''
52Karel Camrda
Topforex - Lapierre Pro Cycling Team
Topforex - Lapierre Pro Cycling Team+9' 42''
53Fredrik Dversnes
RusVelo
RusVelo+10' 22''
54Alessandro Tonelli
Colnago - CSF
Colnago - CSF+10' 24''
55Riccardo Carretta
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+10' 30''
56Luca Coati
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+10' 32''
57Savva Novikov
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+10' 33''
58David Lozano
Type 1 1
Type 1 1+10' 39''
59Reinardt Janse Van Rensburg
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+11' 18''
60Norman Vahtra
Israel - Premier Tech
Israel - Premier Tech+11' 22''
61Frederik Wandahl
NetApp
NetApp+11' 44''
62Carl Fredrik Hagen
Israel - Premier Tech
Israel - Premier Tech+11' 52''
63Shane Archbold
Quick-Step - Alpha Vinyl Team
Quick-Step - Alpha Vinyl Team+11' 54''
64Michael Mørkøv
Quick-Step - Alpha Vinyl Team
Quick-Step - Alpha Vinyl Team+11' 56''
65Edoardo Sandri
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+12' 34''
66Nicolas Dalla Valle
Colnago - CSF
Colnago - CSF+13' 15''
67Karel Vacek
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+13' 19''
68Andrea Debiasi
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+14' 05''
69Kristoffer Halvorsen
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+14' 13''
70Juraj Sagan
NetApp
NetApp+14' 26''
71Andrea Peron
Type 1 1
Type 1 1+14' 27''
72Jirí Petruš
Topforex - Lapierre Pro Cycling Team
Topforex - Lapierre Pro Cycling Team+14' 33''
73Danny van der Tuuk
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+14' 35''
74Damiano Cima
RusVelo
RusVelo+15' 27''
75Iván Moreno
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+15' 44''
76Igor Boev
RusVelo
RusVelo+16' 14''
77Enrico Zanoncello
Colnago - CSF
Colnago - CSF+16' 18''
78Kristian Kulseth
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+17' 50''
79Michael Hepburn
GreenEdge
GreenEdge+17' 52''
80Helmut Trettwer
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+17' 58''
81Petr Klabouch
Topforex - Lapierre Pro Cycling Team
Topforex - Lapierre Pro Cycling Team+17' 58''
82Marceli Boguslawski
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+17' 59''
83Ziga Horvat
Adria Mobil
Adria Mobil+18' 07''
84Jaime Castrillo
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+18' 33''
85Sergio Araiz
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+18' 35''
86Andrea Garosio
Colnago - CSF
Colnago - CSF+18' 36''
87Erik Baška
NetApp
NetApp+19' 22''
88Filip Lohinský
Slovacia
Slovacia+19' 29''
89Yevgeniy Gidich
Astana
Astana+19' 29''
90Sam Brand
Type 1 1
Type 1 1+19' 32''
91Samuel Oros
Cycling Academy Trencín
Cycling Academy Trencín+19' 57''
92Tomáš Bárta
Topforex - Lapierre Pro Cycling Team
Topforex - Lapierre Pro Cycling Team+20' 01''
93Patrik Tybor
Banská Bystrica
Banská Bystrica+20' 05''
94Fake Test Fake Test
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+21' 31''
94Fake Test Fake Test
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+21' 31''
95Hannes Wilksch
Skil-Shimano
Skil-Shimano+22' 14''
96Daniel Bichlmann
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+23' 02''
97Pavel Stöhr
Cycling Academy Trencín
Cycling Academy Trencín+23' 48''
98Adrian Kurek
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+23' 52''
99Choon Huat Goh
GreenEdge
GreenEdge+23' 59''
100Yuval Ben Moshe
Israel - Premier Tech
Israel - Premier Tech+24' 03''
101Sam Bewley
GreenEdge
GreenEdge+25' 39''
102Tobias Vanco
Banská Bystrica
Banská Bystrica+25' 56''
103Iljo Keisse
Quick-Step - Alpha Vinyl Team
Quick-Step - Alpha Vinyl Team+26' 51''
104Martin Chren
Banská Bystrica
Banská Bystrica+26' 58''
105Martin Gavenda
Slovacia
Slovacia+29' 49''