Tour of Taihu Lake

Clasamente complete

 RidersechipeTime
1Dylan Kennett
St George
St George13h 42' 25''
2Boris Vallée
Verandas Willems
Verandas Willems+23''
3Matthias Brandle
Cycling Academy
Cycling Academy+27''
4Mihkel Raïm
Cycling Academy
Cycling Academy+29''
5Michael Vink
St George
St George+35''
6Imerio Cima
Nippo
Nippo+38''
7Brenton Jones
VC La Pomme
VC La Pomme+39''
8Oscar Sevilla
Medellín
Medellín+40''
9Daniel Turek
Cycling Academy
Cycling Academy+42''
10Mathew Zenovich
St George
St George+42''
11Ryan Cavanagh
St George
St George+43''
12Róbigzon Oyola
Medellín
Medellín+43''
13Damiano Cima
Nippo
Nippo+49''
14Wéimar Roldán
Medellín
Medellín+50''
15Thomas Degand
Verandas Willems
Verandas Willems+51''
16Sam Brand
Type 1 1
Type 1 1+51''
17Charles Planet
Type 1 1
Type 1 1+51''
18Wesley Kreder
Verandas Willems
Verandas Willems+52''
19Georgios Bouglas
Ningxia
Ningxia+53''
20Akmal Hakim Zakaria
Sapura
Sapura+54''
21Kevin Van Melsen
Verandas Willems
Verandas Willems+55''
22Rémy Rochas
VC La Pomme
VC La Pomme+55''
23Andrea Peron
Type 1 1
Type 1 1+56''
24Erik Bergström
Bliz - Merida
Bliz - Merida+56''
25Dennis van Winden
Cycling Academy
Cycling Academy+58''
26Luca Pacioni
Neri Sottoli
Neri Sottoli+58''
27Fabio Duarte
Medellín
Medellín+58''
28Jesús Ezquerra
Burgos Monumental
Burgos Monumental+59''
29Nicola Venchiarutti
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+1' 01''
30Matteo Spreafico
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+1' 02''
31Etienne van Empel
Neri Sottoli
Neri Sottoli+1' 02''
32Ángel Fuentes
Burgos Monumental
Burgos Monumental+1' 02''
33Ángel Madrazo
Burgos Monumental
Burgos Monumental+1' 02''
34Chien Liang Chen
Bliz - Merida
Bliz - Merida+1' 02''
35Harold Tejada
Medellín
Medellín+1' 03''
36Roman Maykin
Minsk
Minsk+1' 03''
37David Lozano
Type 1 1
Type 1 1+1' 04''
38Luca Raggio
Neri Sottoli
Neri Sottoli+1' 05''
39Mattia Bevilacqua
Neri Sottoli
Neri Sottoli+1' 06''
40Giuseppe Fonzi
Neri Sottoli
Neri Sottoli+1' 07''
41Joseph Areruya
VC La Pomme
VC La Pomme+1' 09''
42Simon Carr
VC La Pomme
VC La Pomme+1' 10''
43Youcef Reguigui
Terengganu
Terengganu+1' 15''
44Shaiful Adlan Shukri
Sapura
Sapura+1' 15''
45Alexandre Delettre
VC La Pomme
VC La Pomme+1' 16''
46Masakazu Ito
Nippo
Nippo+1' 16''
47Bailey Walters
Bliz - Merida
Bliz - Merida+1' 17''
48Massimo Rosa
Neri Sottoli
Neri Sottoli+1' 17''
49Iuri Filosi
VC La Pomme
VC La Pomme+1' 17''
50Afiq Huznie Othman
Terengganu
Terengganu+1' 17''
51Edmund Bradbury
Bliz - Merida
Bliz - Merida+1' 23''
52Trond Trondsen
Verandas Willems
Verandas Willems+1' 27''
53Yecid Sierra
Qinghai Tianyoude
Qinghai Tianyoude+1' 28''
54Hu Li
Qinghai Tianyoude
Qinghai Tianyoude+1' 36''
55Muhsin Al Redha Misbah
Sapura
Sapura+1' 39''
56Matteo Pelucchi
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+3' 13''
57Walter Vargas
Medellín
Medellín+3' 18''
58Branislau Samoilau
Minsk
Minsk+3' 22''
59Samuel Volkers
Bliz - Merida
Bliz - Merida+3' 34''
60Andris Vosekalns
Hengxiang
Hengxiang+3' 35''
61Meng Yan
Hengxiang
Hengxiang+3' 38''
62Ricardo Vilela
Burgos Monumental
Burgos Monumental+3' 39''
63Zhang Zheng
Hengxiang
Hengxiang+3' 40''
64Chengshuo Miao
Hengxiang
Hengxiang+3' 40''
65Ze Yu
Shenzhen - Xidesheng Cycling Team
Shenzhen - Xidesheng Cycling Team+3' 41''
66Jetse Bol
Burgos Monumental
Burgos Monumental+3' 45''
67Eduard Vorganov
Minsk
Minsk+3' 47''
68Bingcheng Gu
Max Success
Max Success+3' 51''
69Penghai Deng
Max Success
Max Success+3' 56''
70Manuel Peñalver
Burgos Monumental
Burgos Monumental+4' 01''
71Zisen Li
Qinghai Tianyoude
Qinghai Tianyoude+4' 07''
72Umberto Poli
Type 1 1
Type 1 1+4' 23''
73Vasili Strokov
Minsk
Minsk+4' 34''
74Blake Quick
St George
St George+4' 39''
75Lijun Bai
Ningxia
Ningxia+4' 41''
76Saari Amri Abd Rasim
Sapura
Sapura+4' 47''
77Siarhei Papok
Minsk
Minsk+4' 50''
78Maral-Erdene Batmunkh
Terengganu
Terengganu+5' 01''
79Hayato Yoshida
Nippo
Nippo+5' 29''
80Declan Irvine
Type 1 1
Type 1 1+7' 10''
81Mattia Viel
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+7' 12''
82Nor Umardi Rosdi
Terengganu
Terengganu+7' 47''
83Itamar Einhorn
Cycling Academy
Cycling Academy+9' 25''
84Hiroki Nishimura
Nippo
Nippo+11' 09''
85Marco Benfatto
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+11' 24''
86Thomas Hubbard
St George
St George+11' 44''
87Keigo Kusaba
Nippo
Nippo+11' 57''
88Nicolas Marini
Qinghai Tianyoude
Qinghai Tianyoude+12' 06''
89Daihou Li
Ningxia
Ningxia+12' 08''
90Hakimi Haiqal Ahmad Sabri
Sapura
Sapura+12' 10''
91Zhiwen Chen
Max Success
Max Success+12' 12''
92Wenbo Huang
Shenzhen - Xidesheng Cycling Team
Shenzhen - Xidesheng Cycling Team+12' 13''
93Hao Liu
Shenzhen - Xidesheng Cycling Team
Shenzhen - Xidesheng Cycling Team+12' 14''
94He Jiang
Hengxiang
Hengxiang+12' 24''
95Feng Qiao
Ningxia
Ningxia+12' 27''
96Chao Zeng
Kunbao Sport Continental Cycling Team
Kunbao Sport Continental Cycling Team+12' 36''
97Batuhan Özgür
Sapura
Sapura+14' 58''
98Pak Hang Ng
Hong Kong, China
Hong Kong, China+15' 02''
99Junyong Wang
Hengxiang
Hengxiang+15' 05''
100Tegele Yi
Kunbao Sport Continental Cycling Team
Kunbao Sport Continental Cycling Team+15' 06''
101Jinsong Li
Max Success
Max Success+15' 07''
102Sum Lui Ng
Hong Kong, China
Hong Kong, China+15' 16''
103Yuval Ben Moshe
Cycling Academy
Cycling Academy+15' 22''
104Kwun Hei Ho
Hong Kong, China
Hong Kong, China+15' 25''
105Weijie Hou
Kunbao Sport Continental Cycling Team
Kunbao Sport Continental Cycling Team+15' 44''
106Roy Eefting
Bliz - Merida
Bliz - Merida+16' 31''
107Dzianis Mazur
Minsk
Minsk+16' 59''
108Alexei Shnyrko
Ningxia
Ningxia+17' 11''
109Arif Ahmad Zami
Terengganu
Terengganu+17' 24''
110Yi Zhu
Max Success
Max Success+17' 30''
111Xiaolei Yin
Shenzhen - Xidesheng Cycling Team
Shenzhen - Xidesheng Cycling Team+17' 43''
112Chun Kin Lai
Hong Kong, China
Hong Kong, China+17' 54''
113Junnan Wang
Shenzhen - Xidesheng Cycling Team
Shenzhen - Xidesheng Cycling Team+19' 17''
114Guanhua Xu
Kunbao Sport Continental Cycling Team
Kunbao Sport Continental Cycling Team+19' 53''