Tour of Turkey

Clasamente complete

 RidersechipeTime
1Jose Manuel Diaz
VC La Pomme
VC La Pomme29h 19' 40''
2Jay Vine
BKCP
BKCP+1''
3Eduardo Sepúlveda
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+6''
4Jhojan García
Caja Rural
Caja Rural+25''
5Kudus Merhawi
Astana
Astana+28''
6Anthon Charmig
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+30''
7Delio Fernández
VC La Pomme
VC La Pomme+33''
8Artem Nych
RusVelo
RusVelo+52''
9Anders Johannessen
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+55''
10Garikoitz Bravo
Team Euskadi
Team Euskadi+1' 01''
11Javier Romo
Astana
Astana+1' 21''
12Mauro Finetto
VC La Pomme
VC La Pomme+1' 28''
13Alex Hoehn
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis+1' 29''
14Rodrigo Contreras
Astana
Astana+1' 29''
15Jetse Bol
Burgos Monumental
Burgos Monumental+1' 31''
16Luca Wackermann
Polartec - Kometa
Polartec - Kometa+2' 13''
17Diego Rubio
Burgos Monumental
Burgos Monumental+2' 30''
18Giovanni Visconti
Colnago - CSF
Colnago - CSF+2' 30''
19Joel Suter
Wallonie
Wallonie+2' 43''
20Ibai Azurmendi
Team Euskadi
Team Euskadi+2' 49''
21Alessandro Tonelli
Colnago - CSF
Colnago - CSF+2' 49''
22Alex Dowsett
Cycling Academy
Cycling Academy+2' 56''
23Anatoliy Budyak
Spor Toto Cycling Team
Spor Toto Cycling Team+3' 10''
24Samuele Zoccarato
Colnago - CSF
Colnago - CSF+3' 16''
25Ahmet Örken
Sapura
Sapura+3' 31''
26Gabriel Reguero
Spor Toto Cycling Team
Spor Toto Cycling Team+3' 35''
27Jesse Ewart
Sapura
Sapura+3' 36''
28Szymon Tracz
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+4' 00''
29Meindert Weulink
Monkey Town
Monkey Town+4' 03''
30Josip Rumac
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+4' 07''
31Francesco Gavazzi
Polartec - Kometa
Polartec - Kometa+4' 24''
32Serghei Tvetcov
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis+5' 07''
33Joel Nicolau
Caja Rural
Caja Rural+5' 19''
34David Lozano
Type 1 1
Type 1 1+5' 19''
35Evgeniy Shalunov
RusVelo
RusVelo+5' 29''
36Vitaliy BUTS
Salcano - Sakarya - BB Team
Salcano - Sakarya - BB Team+5' 31''
37Stijn Daemen
Monkey Town
Monkey Town+5' 38''
38Branislau Samoilau
Minsk
Minsk+5' 59''
39Iker Ballarin
Team Euskadi
Team Euskadi+6' 26''
40Julen Irizar
Team Euskadi
Team Euskadi+7' 19''
41Vincenzo Albanese
Polartec - Kometa
Polartec - Kometa+7' 26''
42Cristian Raileanu
Sapura
Sapura+8' 00''
43Jonathan Bögli
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+8' 06''
44Mirco Maestri
Colnago - CSF
Colnago - CSF+8' 07''
45Nikita Umerbekov
Astana
Astana+9' 19''
46Rick Zabel
Cycling Academy
Cycling Academy+9' 21''
47Umberto Marengo
Colnago - CSF
Colnago - CSF+10' 05''
48Jasper Philipsen
BKCP
BKCP+10' 21''
49André Greipel
Cycling Academy
Cycling Academy+10' 28''
50Gleb Brussenskiy
Astana
Astana+11' 17''
51Diego Pablo Sevilla
Polartec - Kometa
Polartec - Kometa+11' 18''
52Stijn Appel
Monkey Town
Monkey Town+11' 43''
53Isaac Cantón
Burgos Monumental
Burgos Monumental+11' 49''
54Jokin Aranburu Arruti
Team Euskadi
Team Euskadi+11' 52''
55Mark Cavendish
Quick-Step
Quick-Step+11' 55''
56Iljo Keisse
Quick-Step
Quick-Step+12' 03''
57Burak Abay
Salcano - Sakarya - BB Team
Salcano - Sakarya - BB Team+12' 13''
58Willie Smit
Burgos Monumental
Burgos Monumental+12' 14''
59Matthias Brandle
Cycling Academy
Cycling Academy+12' 23''
60Kristoffer Halvorsen
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+12' 25''
61Nicola Venchiarutti
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+12' 36''
62Giovanni Lonardi
Colnago - CSF
Colnago - CSF+12' 39''
63Aritz Bagues
Caja Rural
Caja Rural+12' 39''
64Peter Kusztor
Type 1 1
Type 1 1+12' 39''
65Kevin Rivera
Colnago - CSF
Colnago - CSF+12' 51''
66Sebastian Berwick
Cycling Academy
Cycling Academy+13' 14''
67Oguzhan Tiryaki
Spor Toto Cycling Team
Spor Toto Cycling Team+13' 24''
68Davide Cimolai
Cycling Academy
Cycling Academy+13' 50''
69Erik Resell
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+13' 58''
70Danilo Celano
Sapura
Sapura+14' 43''
71Michel Gießelmann
Sauerland
Sauerland+15' 15''
72Juan José Lobato
Team Euskadi
Team Euskadi+15' 31''
73Shane Archbold
Quick-Step
Quick-Step+15' 32''
74Mustafa Sayar
Salcano - Sakarya - BB Team
Salcano - Sakarya - BB Team+15' 49''
75Andrea Peron
Type 1 1
Type 1 1+15' 54''
76Martinš Pluto
Monkey Town
Monkey Town+15' 54''
77Yauheni Sobal
Minsk
Minsk+16' 10''
78Stanislaw Aniolkowski
Wallonie
Wallonie+16' 13''
79Yevgeniy Gidich
Astana
Astana+17' 47''
80Artem Zakharov
Astana
Astana+17' 51''
81Kevin Kuhn
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+18' 13''
82Stijn Steels
Quick-Step
Quick-Step+18' 54''
83Igor Boev
RusVelo
RusVelo+19' 01''
84David González
Caja Rural
Caja Rural+19' 03''
85Damiano Cima
RusVelo
RusVelo+19' 26''
86Mathias Le Turnier
VC La Pomme
VC La Pomme+20' 02''
87Cormac McGeough
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis+21' 57''
88Quentin Venner
Wallonie
Wallonie+22' 56''
89Mattia Frapporti
Polartec - Kometa
Polartec - Kometa+23' 07''
90Guy Sagiv
Cycling Academy
Cycling Academy+23' 08''
91Per Münstermann
Sauerland
Sauerland+23' 13''
92Jonas Castrique
Wallonie
Wallonie+24' 03''
93Fabio Christen
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+24' 09''
94Ziga Jerman
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+25' 16''
95Álvaro José Hodeg
Quick-Step
Quick-Step+25' 39''
96Tom Paquot
Wallonie
Wallonie+25' 39''
97Rasmus Tiller
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+25' 49''
98Siarhei Shauchenka
Minsk
Minsk+25' 50''
99Manuel Peñalver
Burgos Monumental
Burgos Monumental+25' 53''
100Kent Ross
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis+25' 58''
101Søren Wærenskjold
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+26' 12''
102Stanislau Bazhkou
Minsk
Minsk+26' 21''
103Elchin Asadov
Salcano - Sakarya - BB Team
Salcano - Sakarya - BB Team+26' 22''
104Nur Aiman Rosli
Sapura
Sapura+26' 29''
105Jon Knolle
Sauerland
Sauerland+27' 20''
106Nils Sinschek
Monkey Town
Monkey Town+28' 20''
107Peio Goikoetxea
Team Euskadi
Team Euskadi+28' 25''
108Lionel Taminiaux
BKCP
BKCP+28' 26''
109Martí Vigo
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+28' 26''
110Jonathon Clarke
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis+28' 29''
111Sean De Bie
Wallonie
Wallonie+28' 31''
112Zawawi Azman
Sapura
Sapura+28' 50''
113Héctor Sáez
Caja Rural
Caja Rural+29' 19''
114Samuele Rivi
Polartec - Kometa
Polartec - Kometa+29' 31''
115Georgios Bouglas
Salcano - Sakarya - BB Team
Salcano - Sakarya - BB Team+30' 09''
116Bodi Del Grosso
Monkey Town
Monkey Town+30' 41''
117Marcel Meisen
BKCP
BKCP+30' 53''
118Carmelo Urbano
Caja Rural
Caja Rural+31' 06''
119Halil Ibrahim Dogan
Spor Toto Cycling Team
Spor Toto Cycling Team+32' 32''
120Mamyr Stash
Spor Toto Cycling Team
Spor Toto Cycling Team+33' 09''
121Emre Yavuz
Spor Toto Cycling Team
Spor Toto Cycling Team+33' 30''
122Ivar Slik
Monkey Town
Monkey Town+34' 54''
123Akmal Hakim Zakaria
Sapura
Sapura+35' 28''
124Eduard-Michael Grosu
VC La Pomme
VC La Pomme+35' 55''
125Vasili Strokov
Minsk
Minsk+36' 26''
126Matteo Malucelli
*Diquigiovanni - Androni
*Diquigiovanni - Androni+36' 31''
127Joonas Henttala
Type 1 1
Type 1 1+37' 15''
128Juan Antonio López-Cózar
Burgos Monumental
Burgos Monumental+38' 03''
129Onur Balkan
Salcano - Sakarya - BB Team
Salcano - Sakarya - BB Team+38' 51''
130Wesley Vercamst
Wallonie
Wallonie+39' 09''
131Matvei Mamykin
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+39' 33''
132Umberto Poli
Type 1 1
Type 1 1+41' 25''
133Fabio Jakobsen
Quick-Step
Quick-Step+43' 33''
134Frederik Madsen
Uno-X Hydrogen
Uno-X Hydrogen+43' 54''
135Feritcan Samli
Spor Toto Cycling Team
Spor Toto Cycling Team+45' 49''
136Logan Phippen
Type 1 1
Type 1 1+46' 16''
137Alexei Shnyrko
Minsk
Minsk+47' 59''
138Josu Etxeberria
Caja Rural
Caja Rural+50' 11''
139Ivan Charniauski
Minsk
Minsk+1h 03' 56''