RidersechipeTime
1André Greipel
Cycling Academy
Cycling Academy3h 50' 24''
2Alexander Kristoff
Lampre
Lampre+0''
3Christophe Noppe
Bretagne
Bretagne+0''
4Reinardt Janse Van Rensburg
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+0''
5Gabriel Cullaigh
Caisse d'Epargne
Caisse d'Epargne+0''
6Hugo Hofstetter
Cycling Academy
Cycling Academy+0''
7Giovanni Lonardi
Colnago - CSF
Colnago - CSF+0''
8Tom Devriendt
Verandas Willems
Verandas Willems+0''
9Xavier Cañellas
Guerciotti - Kiwi Atlantico
Guerciotti - Kiwi Atlantico+0''
10Ethan Vernon
Marea Britanie
Marea Britanie+0''
11Enrico Zanoncello
Colnago - CSF
Colnago - CSF+0''
12Sven Thurau
Dauner
Dauner+0''
13Óscar Pelegri
Electro Hiper Europa
Electro Hiper Europa+0''
14Lindsay De Vylder
Vlaanderen
Vlaanderen+0''
15Aaron Van Poucke
Vlaanderen
Vlaanderen+0''
16Sander De Pestel
Vlaanderen
Vlaanderen+0''
17Szymon Sajnok
Cofidis
Cofidis+0''
18Marco Canola
RusVelo
RusVelo+0''
19Donavan Grondin
Bretagne
Bretagne+0''
20Juan José Lobato
Team Euskadi
Team Euskadi+0''
21Franck Bonnamour
Vital Concept Cycling Club
Vital Concept Cycling Club+0''
22Carlos Barbero
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+0''
23Eliot Lietaer
Vital Concept Cycling Club
Vital Concept Cycling Club+0''
24Rick Zabel
Cycling Academy
Cycling Academy+0''
25Patrick Haller
Leopard
Leopard+0''
26Magnus Sheffield
Kelly Benefit Strategies
Kelly Benefit Strategies+0''
27Simone Velasco
RusVelo
RusVelo+0''
28Miguel Ángel Ballesteros
Electro Hiper Europa
Electro Hiper Europa+0''
29Markus Pajur
Bretagne
Bretagne+0''
30Sebastian Schönberger
Vital Concept Cycling Club
Vital Concept Cycling Club+0''
31Cédric Pries
Leopard
Leopard+0''
32Ryan Gibbons
Lampre
Lampre+0''
33Rhys Britton
Marea Britanie
Marea Britanie+13''
34Corey Davis
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+16''
35Valère Thiébaud
Elveția
Elveția+16''
36Dominik Bauer
Dauner
Dauner+16''
37Fabio Christen
Elveția
Elveția+16''
38Jan-Marc Temmen
Dauner
Dauner+16''
39Alfred George
Marea Britanie
Marea Britanie+16''
40Dávid Kovács
Electro Hiper Europa
Electro Hiper Europa+16''
41Sergio Araiz
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+16''
42Eddy Finé
Cofidis
Cofidis+16''
43Andreas Stokbro
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+16''
44Antonio Jesus Soto
Team Euskadi
Team Euskadi+16''
45Jesús Ezquerra
Burgos Monumental
Burgos Monumental+16''
46Miká Heming
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+16''
47Jan Maas
Leopard
Leopard+16''
48Mateu Estelrich
Electro Hiper Europa
Electro Hiper Europa+16''
49Gonzalo Serrano
Caisse d'Epargne
Caisse d'Epargne+16''
50Juan Belandria
Guerciotti - Kiwi Atlantico
Guerciotti - Kiwi Atlantico+16''
51Roman Duckert
Dauner
Dauner+16''
52Jarno Mobach
Leopard
Leopard+16''
53Juri Hollmann
Caisse d'Epargne
Caisse d'Epargne+16''
54Gabriel Muller
Burgos Monumental
Burgos Monumental+16''
55Tim Wollenberg
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+16''
56Ivan Rovny
RusVelo
RusVelo+16''
57Juan Diego Alba
Caisse d'Epargne
Caisse d'Epargne+16''
58Iker Ballarin
Team Euskadi
Team Euskadi+16''
59Lukasz Owsian
Bretagne
Bretagne+16''
60Connor Brown
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+16''
61Maxime Chevalier
Vital Concept Cycling Club
Vital Concept Cycling Club+16''
62Franz Schlachter
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+16''
63Cristian Scaroni
RusVelo
RusVelo+16''
64Alan Boileau
Vital Concept Cycling Club
Vital Concept Cycling Club+16''
65Saned Abu-Fares
Cycling Academy
Cycling Academy+16''
66Filip Maciejuk
Leopard
Leopard+16''
67Isaac Cantón
Burgos Monumental
Burgos Monumental+16''
68Jorge Bueno
Guerciotti - Kiwi Atlantico
Guerciotti - Kiwi Atlantico+16''
69Andrea Garosio
Colnago - CSF
Colnago - CSF+16''
70Fabio Mazzucco
Colnago - CSF
Colnago - CSF+16''
71Johnatan Cañaveral
Colnago - CSF
Colnago - CSF+16''
72Roland Thalmann
Elveția
Elveția+16''
73Thomas Sprengers
Vlaanderen
Vlaanderen+16''
74Sven Erik Bystrøm
Lampre
Lampre+16''
75Yousif Banihammad
Lampre
Lampre+16''
76Anton Kuzmin
RusVelo
RusVelo+16''
77Txomin Juaristi
Team Euskadi
Team Euskadi+16''
78Jeremy Bellicaud
Verandas Willems
Verandas Willems+16''
79Garikoitz Bravo
Team Euskadi
Team Euskadi+16''
80Jonas Messerschmidt
Dauner
Dauner+16''
81Jonas Koch
Verandas Willems
Verandas Willems+16''
82Joey Rosskopf
Kelly Benefit Strategies
Kelly Benefit Strategies+16''
83Stephen Bassett
Kelly Benefit Strategies
Kelly Benefit Strategies+16''
84Aaron Verwilst
Vlaanderen
Vlaanderen+16''
85Joan Bou
Team Euskadi
Team Euskadi+16''
86Carlos García
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+16''
87Kilian Steigner
Dauner
Dauner+16''
88Marcos Jurado
Electro Hiper Europa
Electro Hiper Europa+16''
89Emil Vinjebo
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+16''
90Riley Pickrell
Cycling Academy
Cycling Academy+16''
91Luis Mas
Caisse d'Epargne
Caisse d'Epargne+16''
92Jon Barrenetxea
Caja Rural
Caja Rural+16''
93José Herrada
Cofidis
Cofidis+16''
94Gavin Mannion
Kelly Benefit Strategies
Kelly Benefit Strategies+16''
95Nicola Bagioli
Vital Concept Cycling Club
Vital Concept Cycling Club+16''
96José Manuel Gutiérrez
Guerciotti - Kiwi Atlantico
Guerciotti - Kiwi Atlantico+16''
97Byron Munton
Electro Hiper Europa
Electro Hiper Europa+16''
98José Bruzual
Guerciotti - Kiwi Atlantico
Guerciotti - Kiwi Atlantico+16''
99Alessandro Monaco
Colnago - CSF
Colnago - CSF+16''
100Michal Galka
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+16''
101Mathias Vacek
RusVelo
RusVelo+16''
102Robert Donaldson
Marea Britanie
Marea Britanie+16''
103Sean Bennett
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+32''
104Emerson Oronte
Kelly Benefit Strategies
Kelly Benefit Strategies+32''
105Jesús Herrada
Cofidis
Cofidis+32''
106Laurin Von Stetten
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+32''
107Kévin Ledanois
Bretagne
Bretagne+41''
108Jakub Boucek
Cycling Academy
Cycling Academy+45''
109Mads Schmidt
Cycling Academy
Cycling Academy+45''
110Mathias Norsgaard
Caisse d'Epargne
Caisse d'Epargne+56''
111Rob Britton
Kelly Benefit Strategies
Kelly Benefit Strategies+56''
112Adne van Engelen
Bike Aid
Bike Aid+56''
113Marco König
Bike Aid
Bike Aid+56''
114Miguel Heidemann
Leopard
Leopard+56''
115Kenny de Ketele
Vlaanderen
Vlaanderen+56''
116Dimitri Claeys
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+56''
117Maurits Lammertink
Verandas Willems
Verandas Willems+56''
118Thomas Champion
Cofidis
Cofidis+56''
119Joab Schneiter
Elveția
Elveția+56''
120Georg Zimmerman
Verandas Willems
Verandas Willems+56''
121Victor Langelotti
Burgos Monumental
Burgos Monumental+56''
122Alexander Evans
Verandas Willems
Verandas Willems+56''
123Jefferson Cepeda
Caja Rural
Caja Rural+56''
124Dayer Quintana
Bretagne
Bretagne+56''
125Julen Amezqueta
Caja Rural
Caja Rural+56''
126Mikel Iturria
Team Euskadi
Team Euskadi+56''
127Vegard Laengen
Lampre
Lampre+56''
128Corné van Kessel
Verandas Willems
Verandas Willems+56''
129Mirco Maestri
Colnago - CSF
Colnago - CSF+1' 34''
130Oliviero Troia
Lampre
Lampre+1' 41''
131Justin Wolf
Bike Aid
Bike Aid+1' 46''
132Salim Kipkemboi
Bike Aid
Bike Aid+1' 46''
133Mekseb Debesay
Bike Aid
Bike Aid+1' 51''
134Will Tidball
Marea Britanie
Marea Britanie+1' 53''
135Aritz Bagues
Caja Rural
Caja Rural+2' 08''
136Jon Aberasturi
Caja Rural
Caja Rural+2' 08''
137Diego Rubio
Burgos Monumental
Burgos Monumental+2' 14''
138Edwin Avila
Burgos Monumental
Burgos Monumental+2' 14''
139Sebastián Mora
Caisse d'Epargne
Caisse d'Epargne+2' 20''
140Robbe Ghys
Vlaanderen
Vlaanderen+2' 23''
141Oliver Stockwell
Marea Britanie
Marea Britanie+2' 27''
142Sam Watson
Marea Britanie
Marea Britanie+2' 27''
143Cory Greenberg
Dauner
Dauner+2' 35''
144Nathan Haas
Cofidis
Cofidis+2' 35''
145Fernando Lopes
Guerciotti - Kiwi Atlantico
Guerciotti - Kiwi Atlantico+2' 50''
146Jonathan Bögli
Elveția
Elveția+3' 03''
147Víctor Martínez
Electro Hiper Europa
Electro Hiper Europa+3' 03''
148Francisco Galvan Frenandez
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+3' 32''
149Jon Agirre
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+3' 32''
150Thibault Ferasse
Vital Concept Cycling Club
Vital Concept Cycling Club+3' 37''
151Carmelo Urbano
Caja Rural
Caja Rural+6' 08''
152Kyle Murphy
Kelly Benefit Strategies
Kelly Benefit Strategies+6' 43''
153Pelayo Sánchez
Burgos Monumental
Burgos MonumentalDNF
154Jonathan Lastra
Caja Rural
Caja RuralDNF
155Urko Berrade Fernandez
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern PharmaDNF
156Jordi López
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern PharmaDNF
157José Félix Parra Cuerda
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern PharmaDNF
158Denis Nekrasov
RusVelo
RusVeloDNF
159Alan Riou
Bretagne
BretagneDNF
160Matthias Schnapka
Bike Aid
Bike AidDNF
161Matthias Reutimann
Elveția
ElvețiaDNF