Itzulia Basque Country 2019

Clasamente complete

 RidersechipeTime
1Jon Izagirre
Astana
Astana19h 24' 09''
2Daniel Martin
Lampre
Lampre+29''
3Emanuel Buchmann
NetApp
NetApp+31''
4Jakob Diemer Fuglsang
Astana
Astana+36''
5Adam Yates
GreenEdge
GreenEdge+51''
6Tadej Pogacar
Lampre
Lampre+1' 36''
7Mikel Landa
Caisse d'Epargne
Caisse d'Epargne+2' 56''
8Mikel Nieve
GreenEdge
GreenEdge+3' 13''
9Patrick Konrad
NetApp
NetApp+3' 29''
10Maximilian Schachmann
NetApp
NetApp+3' 44''
11Enric Mas
Quick-Step - Alpha Vinyl Team
Quick-Step - Alpha Vinyl Team+4' 15''
12Hugh Carthy
EF Education - EasyPost
EF Education - EasyPost+5' 25''
13Diego Ulissi
Lampre
Lampre+6' 02''
14Sergio Henao
Lampre
Lampre+6' 15''
15Lucas Hamilton
GreenEdge
GreenEdge+6' 43''
16Víctor De la Parte
*BMC racing Team
*BMC racing Team+6' 45''
17Valentin Madouas
FDJ
FDJ+7' 06''
18David Gaudu
FDJ
FDJ+9' 03''
19Bjorg Lambrecht
Omega Pharma - Lotto
Omega Pharma - Lotto+11' 43''
20Daniel Martínez
EF Education - EasyPost
EF Education - EasyPost+15' 56''
21Bauke Mollema
Leopard
Leopard+16' 43''
22George Bennett
Rabobank
Rabobank+18' 51''
23José Joaquín Rojas
Caisse d'Epargne
Caisse d'Epargne+19' 32''
24Dylan Teuns
Bahrain
Bahrain+21' 25''
25Mikel Bizkarra
Murias
Murias+22' 53''
26Carlos Quintero
Manzana Postobón
Manzana Postobón+23' 07''
27Luis León Sánchez
Astana
Astana+23' 45''
28Gorka Izagirre
Astana
Astana+25' 01''
29Alessandro De Marchi
*BMC racing Team
*BMC racing Team+25' 32''
30Rudy Molard
FDJ
FDJ+30' 20''
31Jonathan Lastra
Caja Rural
Caja Rural+30' 25''
32Jonas Rasmussen
Rabobank
Rabobank+30' 30''
33Anthony Perez
Cofidis
Cofidis+30' 57''
34David De la Cruz
*Team Sky
*Team Sky+31' 04''
35Aldemar Reyes
Manzana Postobón
Manzana Postobón+31' 59''
36Ruben Guerreiro
*Katusha
*Katusha+32' 55''
37Carlos Verona
Caisse d'Epargne
Caisse d'Epargne+33' 34''
38Jai Hindley
Skil-Shimano
Skil-Shimano+34' 44''
39Toms Skujins
Leopard
Leopard+35' 37''
40Geraint Thomas
*Team Sky
*Team Sky+35' 43''
41Marc Hirschi
Skil-Shimano
Skil-Shimano+36' 40''
42Amanuel Gebrezgabihier
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+36' 56''
43Omar Fraile
Astana
Astana+37' 30''
44Lawson Craddock
EF Education - EasyPost
EF Education - EasyPost+38' 16''
45Óscar Rodríguez
Murias
Murias+38' 24''
46Léo Vincent
FDJ
FDJ+40' 46''
47Daniel Navarro
*Katusha
*Katusha+41' 01''
48Tomasz Marczynski
Omega Pharma - Lotto
Omega Pharma - Lotto+42' 26''
49Mikkel Honoré
Quick-Step - Alpha Vinyl Team
Quick-Step - Alpha Vinyl Team+43' 32''
50Luis Angel Mate
Cofidis
Cofidis+43' 33''
51Peter Stetina
Leopard
Leopard+44' 12''
52Chris Hamilton
Skil-Shimano
Skil-Shimano+44' 20''
53Peio Bilbao
Astana
Astana+46' 17''
54Pieter Serry
Quick-Step - Alpha Vinyl Team
Quick-Step - Alpha Vinyl Team+47' 20''
55Nicola Conci
Leopard
Leopard+47' 47''
56Romain Seigle
FDJ
FDJ+47' 56''
57Grega BOLE
Bahrain
Bahrain+48' 56''
58Jay McCarthy
NetApp
NetApp+49' 07''
59Damien Howson
GreenEdge
GreenEdge+49' 08''
60Nicholas Schultz
GreenEdge
GreenEdge+50' 07''
61Hubert Dupont
AG2R
AG2R+51' 30''
62Julen Amezqueta
Caja Rural
Caja Rural+51' 45''
63José Gonçalves
*Katusha
*Katusha+52' 31''
64Larry Warbasse
AG2R
AG2R+52' 36''
65Danilo Wyss
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+53' 09''
66Jesús Herrada
Cofidis
Cofidis+53' 14''
67Mathias Frank
AG2R
AG2R+53' 24''
68Michael Storer
Skil-Shimano
Skil-Shimano+53' 25''
69Mickaël Chérel
AG2R
AG2R+53' 45''
70Dries Devenyns
Quick-Step - Alpha Vinyl Team
Quick-Step - Alpha Vinyl Team+55' 29''
71Alex Aranburu
Caja Rural
Caja Rural+56' 29''
72Aurélien Paret-Peintre
AG2R
AG2R+56' 37''
73Amaro Antunes
*BMC racing Team
*BMC racing Team+57' 00''
74Sander Armee
Omega Pharma - Lotto
Omega Pharma - Lotto+57' 32''
75Fabio Felline
Leopard
Leopard+58' 19''
76Pawel Poljanski
NetApp
NetApp+59' 23''
77Tom-Jelte Slagter
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+59' 27''
78Mikel Iturria
Murias
Murias+59' 34''
79Neilson Powless
Rabobank
Rabobank+1h 00' 11''
80Sergio Samitier
Murias
Murias+1h 00' 35''
81Clément Chevrier
AG2R
AG2R+1h 00' 42''
82Florian Stork
Skil-Shimano
Skil-Shimano+1h 01' 36''
83Luka Pibernik
Bahrain
Bahrain+1h 01' 43''
84Kenny Elissonde
*Team Sky
*Team Sky+1h 02' 09''
85Jhojan García
Manzana Postobón
Manzana Postobón+1h 03' 01''
86Bruno Armirail
FDJ
FDJ+1h 03' 25''
87Garikoitz Bravo
Murias
Murias+1h 04' 50''
88David González
Caja Rural
Caja Rural+1h 05' 31''
89Michal Golas
*Team Sky
*Team Sky+1h 06' 12''
90Yecid Sierra
Manzana Postobón
Manzana Postobón+1h 06' 13''
91Cesare Benedetti
NetApp
NetApp+1h 07' 13''
92Cristián Rodríguez
Caja Rural
Caja Rural+1h 07' 23''
93Julien Bernard
Leopard
Leopard+1h 08' 21''
94Riccardo Zoidl
*BMC racing Team
*BMC racing Team+1h 11' 06''
95Sepp Kuss
Rabobank
Rabobank+1h 12' 01''
96Nicolas Sessler
Burgos Monumental
Burgos Monumental+1h 15' 14''