Partida de vineri seară dintre Holstein Kiel și VfL Bochum 1848, scor final 2-1, a oferit un moment cum rar s-a mai văzut pe terenul de fotbal. La scorul de 1-0, în minutul 38 al partidei, arbitrul a acordat penalty după o fază ciudată.
La un șut pe lângă poartă al unui jucător de la Bochum,Silvere Ganvoula, un jucător aflat pe lista de rezerve la Kiel, Michael Eberwein, aflat la încălzire, a oprit mingea înainte ca această să părăsească terenul cu toată circumferința.
Arbitrul partidei a consultat sistemul VAR și, din moment ce mingea nu ieșise în totalitate din teren, a decis să acorde penalty pentru echipa oaspete! Același Ganvoula a transformat și a dus scorul la 1-1. Până la urmă, Janni Serra a adus victoria pentru Kiel cu un gol în minutul 52.
Nagelsmann nu a avut milă de fosta echipă! Bayern a defilat pe terenul lui Leipzig
11/09/2021 LA 18:34
Kiel, cea care a jucat baraj cu Wolfsburg pentru promovarea în Bundesliga în sezonul 2017/2018, se află pe locul 7 în clasament, la 6 puncte în spatele celor de la Stuttgart, echipa aflată pe poziția a treia, care duce în play-off. Hamburg și Aminia Biefeld sunt cele două echipe care ocupă pozițiile pentru promovarea directă. Adversara lui Kiel, Bochum, este doar pe locul 16 cu 9 puncte după 11 partide.
Haaland e fabulos! Norvegianul, meci uluitor într-o partidă în care Dortmund a revenit de la 1-2
11/09/2021 LA 16:41
Bundesliga
Eroare incredibilă făcută de Wolfsburg! Au câștigat meciul din Cupa Germaniei, dar au fost eliminați
17/08/2021 LA 09:35