Kayserispor, echipă antrenată de Dan Petrescu, a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), campioana Turciei, Istanbul Başakşehir, în etapa a 20-a din Super Lig. Denis Alibec a fost decisiv pentru gruparea pregătită de fostul antrenor al CFR-ului și a înscris o "dublă".
Denis Alibec nu a reușit însă să încheie partida pe teren. Dan Petrescu a fost nevoit să-l înlocuiască pe atacantul român în minutul 79, la scurt timp după golul al doilea, din cauza unor probleme medicale acuzate de internaționalul român.
#BREAKINGNEWS | Ronald Koeman, dat afară de la Barcelona după eșecul cu Rayo Vallecano!
ACUM 3 ORE

Au venit rezultatele analizelor. Cât va lipsi Denis Alibec

"Situația atacantului nostru Denis Alibec, accidentat în meciul cu Bașakșehir, va fi clară după examenul RMN", transmitea Kayserispor după meciul cu Istanbul Basksehir.
Acum, rezultatele RMN-ului au venit și veștile sunt bune. Chiar dacă inițial se credea că va fi vorba de o ruptură musculară, medicii turci consideră că leziunea este una ușoară iar Alibec va putea reveni pe teren în două, trei săptămâni.
Denis Alibec a jucat 12 partide în acest sezon la Kayserispor, în care a strâns 603 minute pe teren, şi a marcat de trei ori.
League Cup
Liverpool și Spurs, calificate în sferturile EFL Cup! City, eliminată la penalty-uri! Rezultatele
ACUM 5 ORE
DFB-Pokal
Bayern, zdrobită de Monchengladbach în Cupa Germaniei! Neuer a încasat 5 goluri în mai puțin de 60'