Antrenorul român Răzvan Lucescu a avut parte de un meci plin de emoții. Al Hilal, echipa pregătită de Lucescu, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Regelui, după ce s-a impus la penalty-uri în fața celor de la Al Faysaly.

Spectacol și dramatism în Arabia Saudită

Campionatul European UEFA
Euro 2020 | Răzvan Lucescu, dezamăgit după primul meci jucat la Bucureşti: "Asta e realitatea"
14/06/2021 LA 16:02
La finalul celor 120 de minute de joc scorul a fost 2-2. Burayk a deschis scorul în minutul 18 pentru echipa lui Lucescu jr, însă Bonevacia a egalat până la pauză. În minutul 63, Al Hilal a ajuns din nou în avantaj prin Saleh Al Shehri. Egalarea a adus-o Mohammed Qassem Al Nakhli, 10 minute mai târziu.
Meciul a mers în prelungiri, însă nicio echipă nu a mai marcat, iar cele două formații au ajuns al loviturile de departajare, acolo unde s-a impus gruparea pregătită de Răzvan Lucescu cu scorul de 6-5.
În sferturile Cupei Regelui, Al Hilal va juca împotriva lui Ettifaq, fosta echipă a lui Ioan Andone și Ion Marin.