Alex Mitriță, în mare formă la New York! Atacantul naționalei a dat două goluri într-o repriză

Ion Alexandru

Actualizat 27/09/2020 la 08:44 GMT+3

Alex Mitrită a fost omul meciului în partida câștigată de echipa sa, New York City cu 4-0 în fața lui FC Cincinnati. Au fost primele reușite în campionat pentru Mitriță după 1 an! Rădoi nu se gândește să-l convoace pentru barajul cu Islanda.

Alex Mitrita MLS

Credit imagine: Twitter

Alex Mitriță și-a început showul încă din secunda 30 a meciului din MLS. Atacantul oltean a marcat la prima fază a meciului și a recidivat în minutul 43. New York City s-a impus cu 4-0 în fața lui FC Cincinnati.
Mitrița nu mai marcase pentru New York City, în MLS, de fix un an. Pe 26 septembrie 2019, Mitrița a reușit un hattrick cu Atlanta United.

Mitriță nu va fi convocat cu Islanda

Mirel Rădoi a spus clar în urmă cu două săptămâni că nu-l va convoca pe Mitriță în cel mai important meci al anului pentru națională, barajul pentru Euro 2020 cu Islanda.
„Nu putem să-l convocăm pe Mitriță în Islanda, pentru că dacă va veni din America direct în Islanda, va intra în izolare. Autoritățile ne-au spus clar asta. Va fi considerat contact direct dintr-o țară cu foarte multe cazuri de COVID-19 și va fi izolat a afirmat selecționerul.