Meciul de marți dintre CFR Cluj și Young Boys Berna va fi arbitrat de către Danny Makkelie. UEFA l-a delegat pentru meciul de la Cluj pe arbitrul care a fost în centrul atenției în meciul din semifinalele Campionatului European dintre Anglia și Danemarca. În minutul 103 al partidei, Makkelie a dictat penalty pentru Anglia, după ce Raheem Sterling a căzut în careul danez. Olandezul a fost criticat pentru că a acordat prea ușor lovitura de la 11 metri, meciul fiind câștigat în cele din urmă de englezi, care au mers mai departe în finala de pe Wembley.
CFR Cluj o va întâlni marți pe Young Boys Berna în manșa tur a dublei din turul 3 preliminar UEFA Champions League. Clujenii au ajuns în această fază a competiției după ce au eliminat în tururile anterioare formațiile Borac Banja Luka (Bosnia) și Lincoln Red Imps (Gibraltar). Clujenii au o revanșă de luat pentru eliminarea din Europa League din sezonul trecut.
În sezonul trecut, CFR Cluj a făcut parte din aceeași grupă cu Young Boys în Europa League. În luna decembrie, la ultimul meci al grupei, CFR Cluj avea nevoie de o victorie pe terenul elvețienilor pentru a se califica în primăvara europeană. În minutul 81, Clujenii au deschis scorul, dar speranțele de calificare au fost năruite în momentul în care arbitrul a dictat ușor penalty pentru Young Boys în minutul 90+2 și l-a eliminat pe Bălgrădean. În ciuda protestelor, decizia arbitrului a rămas neschimbată, iar CFR a primit două goluri în minutele de prelungire, ratând astfel calificarea în primăvara europeană.
Valencia – Real Madrid 1-2 | "Galacticii" lui Ancelotti revin fantastic și sunt lideri în La Liga
ACUM 8 ORE

Ovidiu Hațegan, delegat la Steaua Roșie Belgrad – Sheriff Tiraspol

Ovidiu Hațegan va arbitra și el în turul 3 preliminar UEFA Champions League. Arbitrul din Arad a fost delegat de UEFA la partida din Serbia dintre Steaua Roșie Belgrad și Sheriff Tiraspol. Hațegan îi va avea ca asistenți pe Sebastian Gheorghe și Radu Ghinguleac, în timp ce Andrei Chivulete va fi al patrulea oficial.
La Campionatul European din această vară, Ovidiu Hațegan a arbitrat două partide și a fost cel de al patrulea oficial în alte patru meciuri, printre care și semifinala dintre Anglia și Danemarca.
Serie A
Juventus și Milan au remizat în derby-ul etapei din Seria A! Torinezii, fără victorie după 4 etape
ACUM 8 ORE
Ligue 1
PSG - Lyon 2-1 | Tensiuni între Messi și Pochettino! Leo a refuzat să dea mâna cu antrenorul