S-a arătat un singur minut de prelungire pentru prima parte a meciului dintre CSM Slatina - Turris, scorul fiind 1-0. Gazdele au profitat de acest lucru și au mai inițiat un atac, reușind să obțină o lovitură liberă la marginea careului.
Ianis Stoica a executat inteligent pe sub zid, iar Ducan a avut din nou probleme și a scăpat mingea în poartă, printre picioare. Jucătorii lui CSM Slatina au început să se bucure, însă euforia a durat numai câteva secunde.
Arbitrul central al partidei, Andrei Moroiță, a luat o decizie inexplicabilă, care a șocat pe toată lumea. Acesta a considerat că prima repriză de fapt se încheiase și a anulat golul lui Ianis Stoica, în mod incredibil.
Liga Campionilor UEFA
Salah nu e singurul ahtiat după revanșă! Starul care nu a primit nicio șansă la Real Madrid
ACUM 38 MINUTE

Explicațiile lui Andrei Moroiță

Conform surselor DigiSport, Moroiță și-a motivat decizia în fața observatorilor precizând că mingea a fost atinsă de portar înainte să ajungă în poartă.
Astfel, el i-a avertizat pe jucători că dacă mingea va atunci alți jucători, în acel moment el va fluiera finalul reprizei.
Courtois, pregătit să înscrie din penalty în finala Champions League! "Ei știu ce se poate întâmpla"
Mane, spre Bayern, Liverpool i-a găsit deja super-înlocuitor! Planul genial al lui Klopp