Articol scris de Andrei Bobeică
Petrolul a pierdut la scor de neprezentare pe teren propriu partida din sferturile Cupei României, contra fostei rivale de oraș, Astra. Giurgiuvenii au câștigat cu 3-0 datorită golurilor marcate de Merloi, Krpic și Wuthrich.
De cealaltă parte, Universitatea Cluj a pierdut și ea pe teren propriu, deși a deschis scorul chiar în minutul 1 prin israelianul Idan Golan și a condus până în minutul 69. Viitorul a întors partida și a câștigat cu 3-1 prin golurile înscrise de Tegle, dubla lui Paraschiv.
Klopp e gata de un transfer genial! Ia de la o rivală un fotbalist de titlu, pe o sumă simbolică
ACUM 18 MINUTE

Dinamo și Craiova, asaltul pentru Cupă

Marti, Universitatea Craiova s-a calificat și ea în semifinale, după ce și-a luat revanșa în fața Chindiei.
Ultimul meci din sferturile Cupei se joacă joi, de la ora 20, între Dunărea Călărași și Dinamo. Pentru alb-roșii, Cupa reprezintă șansa de a salva sezonul, după ce șansele la play-off au rămas tot mai mici.
Variantă surpriză pentru banca tehnică a Barcelonei! Cine e antrenorul pe care a pus ochii Laporta
ACUM 27 MINUTE
Kamil Bilinski, moment de blackout! L-a lovit în mod voit cu piciorul în cap pe portarul advers