Aubameyang și colegii săi au găzduit Republica Democrată Congo pe Stade de Franceville joi seara. Meciul a fost unul cheie pentru șansele ambelor echipe de a se califica la Cupa Africii, formațiile fiind separate de un singur punct înainte de partidă.
La finalul meciului însă, superioritatea Gabonului a fost clară iar gazdele s-au impus cu 3-0.
Aubameyang a fost eroul serii, căpitanul Gabonului asigurându-se că țara sa a obținut calificarea pentru turneul final.
"Mă voi întoarce cât de curând!" Unde vrea să antreneze Marius Șumudică după despărțirea de CFR Cluj
ACUM 2 MINUTE
Aaron Boupendza a decshis scorul chiar înainte de pauză pentru ca apoi Denis Bouanga să primească o pasă perfectă de la Aubameyang pentru a dubla avantajul cu 20 de minute înainte de final.
În finalul meciului, jucătorul lui Arsenal a încheiat o seară memorabilă marcând cu stângul pentru a stabili scorul final.

Vești proaste pentru Arsenal

Deși cu siguranță calificarea Gabonului este un motiv de bucurie pentru Aubameyang, pentru cei aflați în nordul Londrei situația este diferită.
Competiția va avea loc în ianuarie 2022, chiar în mijlocul sezonului de Premier League. În afară de Aubameyang, Arsenal îi va pierde cel mai probabil și pe Thomas Partey, Mohamed Elneny și Nicolas Pepe.
Real Madrid îi 'betonează' contractul lui Vinicius! Incredibil cât câștigă starul de pe Bernabeu
Încă un pas greșit pentru Rapid! Învinși de FC Voluntari, giuleștenii părăsesc podiumul Ligii 1