Genclerbirligi a deschis scorul în prima repriză, în minutul 14. Giovanni Sio a marcat din pasa lui Erdem Ozgenc. Kayserisipor a restabilit egalitatea în repriza a doua, cu 20 de minute înaintea finalului de meci. Emre Demir a marcat pentru 1-1, dar la scurt timp, în minutul 81, Bogdan Stancu a adus victoria echipei sale. Românul a fost servit ideal de autorul primului gol, în careu, a preluat și l-a în învins pe Silviu Lung Jr..
În ciuda victoriei, Genclerbirligi rămâne pe loc retrogradabil. După 11 etape a acumulat 10 puncte și este pe poziția a 16-a, ultima care duce în liga secundă la finalul campionatului. Kaysersipor este ultima în clasament, locul 18, cu 7 puncte. A bifat o singură victorie în acest sezon.
Germania domină topul celor mai buni 40 de fotbaliști U21! Cine se luptă pentru trofeul Golden Boy
ACUM 20 MINUTE
Zinedine Zidane, marea șansă a lui Solskjaer
Ligue 1
Messi, mină de aur pentru PSG. E aproape neverosimil cât a câștigat clubul într-o lună