Articol scris de Andrei Bobeică
Distanța față de liderul Olympiakos este imensă, dar Panathinaikos este la 5 puncte de PAOK, echipa de pe locul 2, și la 2 de AEK Atena, care completează podiumul.
În partida jucată astăzi, în deplasare la Asteras Tripolis, echipa românului a avut un ghinion enorm. Panathinaikos a făcut 2-0 în 2 minute în repriza a doua, prin dubla lui Macheda, și părea să câștige meciul, dar Asteras a redus din diferență în minutul 84.
Calificare cu emoții pentru FCSB în Cupa României! Roș-albaștrii, egalați după ce au condus cu 3-0
ACUM 7 ORE
Finalul a fost unul dramatic însă. În minutul 97, Asteras a egalat tocmai prin portarul său, Nikos Papadopoulos.
Golul marcat de portarul grec seamănă izbitor cu reușita lui Bono din meciul Sevillei, când goalkeeperul a egalat pentru andaluzi, tot la ultima fază, în meciul cu Valladolid.

Perioadă infernală pentru Panathinaikos

Pentru echipa românului urmează două meciuri foarte grele, cu PAOK și liderul autoritar, Olympiakos. Panathinaikos rămâne pe locul 5, cu 46 de puncte, cu un punct peste adversara de astăzi, Asteras Tripolis.
Nicolae Stanciu, impecabil în Cupa Cehiei! Cum a calificat-o pe Slavia Praga în optimi