Fără Haaland, "galben-negrii" le-au oferit un răspuns rivalilor de la Bayern Munchen, care au învins-o pe Barcelona în sferturile UEFA Champions League cu scorul incredibil de 8-2. Deși a fost un simplu meci de pregătire, performanța reușită de trupa lui Lucien Favre merită toată aprecierea. La pauză, Dortmund conducea cu 4-1, după golurile lui Reyna (9', 23'), Guerreiro (41') și Pherai (44'). Pentru austrieci a înscris Monschein, în minutul 33.
Favre a schimbat complet echipa în a doua parte, iar recitalul de goluri a continuat. Sancho (52'), Can (65'), Wolf (73'), Hazard (76'), Bellingham (77'), Duman (81') și Schulz (86') au înscris pentru Dortmund, în timp ce Jukic a punctat pentru Austria Viena.
Ligue 1
"El ar trebui să fie liderul! E de neînlocuit!" Verdictul lui Anelka despre rivalitatea de la PSG
ACUM 34 MINUTE

Sancho s-a distrat în meciul cu Austria Viena, câștigat de Borussia Dortmund cu 11-2

De notat este că a fost primul gol marcat de puștiul Jude Bellingham pentru Borussia.
Pe lângă golul marcat, Jadon Sancho a ieșit în evidență și printr-un dribling superb:
A fost al doilea meci amical disputat de Borussia Dortmund în această vară. Trupa din Bundesliga a trecut în primul duel de Altach, o altă echipă din Austria, cu scorul de 6-0.
Barcelona a pus ochii pe un atacant cu experiență în 3 dintre cele mai tari campionate din Europa