Brazilia era condusă la jumătatea reprizei a doua însă gazdele au întors rezultatul pentru a câștiga pentru a patra oară titlul U17. Voleul lui Lazaro din al treilea minut de prelungire a adus victoria echipei sale și i-a bucurat pe cei 13.000 de fani prezenți.
Selecao și-a creat cele mai mari ocazii ale meciului, dar finalizările tinerilor jucători au lăsat de dorit. Veron și Kaio Jorge au ratat oportunități importante în prima repriză, în timp ce Peglow a lovit bara. Mexicul a preluat conducerea în minutul 66. Într-un final, Veron a obținut un penalty după ce a fost faultat în careu de Alejandro Gomez iar Kaio Jorge a transformat cu calm lovitura de pedeapsă.
Liga Campionilor UEFA
Liverpool - Real Madrid, LIVE TEXT de la 22:00 | E ziua finalei Champions League! Tot ce e de știut
Voleul lui Lazaro din prelungiri, cu doar câteva secunde rămase, a adus brazilienilor victoria. Doar Nigeria a câștigat de mai multe ori acest turneu decât Brazilia.
Universitatea Craiova s-a calificat în Conference League, după o victorie cu FC Botoșani, cu 2-0