Înaintea meciului

În direct
1. FC Union Berlin - Bayern München
Bundesliga - 17 mai 2020

Bundesliga - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre 1. FC Union Berlin și Bayern München în direct pe Eurosport. Meciul începe la 19:00 pe 17 mai 2020. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Urs Fischer și Hans-Dieter Flick? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între 1. FC Union Berlin și Bayern München. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru 1. FC Union Berlin și Bayern München. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
80

GOOOOL BAYERN! Benjamin Pavard dublează avantajul bavarezilor printr-o lovitură de cap impecabilă!

19:57

Un meci excelent făcut de Alphonso Davies:

41
40

GOOOOL BAYERN! Bavarezii deschid scorul din penalty prin Robert Lewandowski!

18

Thomas Muller a crezut că a deschis scorul, dar golul a fost anulat pentru offside de VAR. Bayern a pus încet încet stăpânire pe joc chiar dacă nu a avut neapărat vreo ocazie mare în afară de această fază.

1

Fluier de start! Bayern are prima posesia pe stadionul pitoresc al celor de la Union Berlin.

18:24

Borussia Dortmund s-a apropiat la doar 1 punct de Bayern în clasament după victoria cu 4-0 în fața celor de la Schalke de sâmbătă. Marți, pe 26 mai, va fi duelul direct dintre Borussia Dortmund și Bayern Munchen!