"Regina Europei" părea să aibă o misiune ușoară în prima partidă din acest an, în contextul în care primea vizitei unei formații împotriva căreia a marcat cel puțin două goluri în fiecare din cele 17 întâlniri anterioare.
Dar, la pauză, tabela arăta un puțin scontat 0-2, după reușitele lui Burkardt și Hack. La cabine, Hans Flick a făcut reglajele necesare și a efectuat două schimbări, iar în a doua repriză am asistat la un festival de ocazii la poarta lui Mainz.

Bayern, o a doua repriză de vis cu Mainz

Incredibil cum s-au modificat cotele la Balonul de Aur, după ce "clasamentul" a scăpat pe net
ACUM 8 ORE
Kimmich, Sane, Sule și Leandwoski în două rânduri au punctat de 5 ori, în contextul în care campioana a avut și un gol anulat, pe motiv de offside.
Lewandowski a ajuns deja la 19 reușite în acest sezon, după doar 14 meciuri jucate.
Bayern rămâne lider în Bundesliga, cu două puncte peste Leipzig, ocupanta locului secund. Marea rivală, Dortmund, s-a impus și ea azi, 2-0 contra Wolfsburg, într-o partidă în care Jadon Sancho în sfârșit a strălucit. Mijlocașul de bandă dreaptă a marcat primul său gol din sezon și a reușit și un assist pentru trupa lui Edin Terzic.
DFB-Pokal
Bayern, zdrobită de Monchengladbach în Cupa Germaniei! Neuer a încasat 5 goluri în mai puțin de 60'
ACUM O ZI
Mundo Deportivo: Câștigătorul Balonului de Aur e deja cunoscut! Care ar fi ordinea primilor 10