"Regina Europei" părea să aibă o misiune ușoară în prima partidă din acest an, în contextul în care primea vizitei unei formații împotriva căreia a marcat cel puțin două goluri în fiecare din cele 17 întâlniri anterioare.

Dar, la pauză, tabela arăta un puțin scontat 0-2, după reușitele lui Burkardt și Hack. La cabine, Hans Flick a făcut reglajele necesare și a efectuat două schimbări, iar în a doua repriză am asistat la un festival de ocazii la poarta lui Mainz.

Bundesliga
Rezultat incredibil în Bundesliga! Bayern a condus la Gladbach cu 2-0, dar a pierdut meciul
08/01/2021 LA 22:08

Bayern, o a doua repriză de vis cu Mainz

Kimmich, Sane, Sule și Leandwoski în două rânduri au punctat de 5 ori, în contextul în care campioana a avut și un gol anulat, pe motiv de offside.

Lewandowski a ajuns deja la 19 reușite în acest sezon, după doar 14 meciuri jucate.

Bayern rămâne lider în Bundesliga, cu două puncte peste Leipzig, ocupanta locului secund. Marea rivală, Dortmund, s-a impus și ea azi, 2-0 contra Wolfsburg, într-o partidă în care Jadon Sancho în sfârșit a strălucit. Mijlocașul de bandă dreaptă a marcat primul său gol din sezon și a reușit și un assist pentru trupa lui Edin Terzic.

Giganții între ei! Cristiano Ronaldo, gest uriaș pentru Robert Lewandowski la Globe Soccer Awards
28/12/2020 LA 09:27
"Eram pregătit!" Lewandowski a dezvăluit că a fost foarte aproape de un transfer în Premier League
22/12/2020 LA 09:49