Hertha a condus la pauză cu 1-0 prin golul reușit de brazilianul Mattheus Cuhna, dar echipa lui Bruno Labbadia a lovită de taifunul Haaland. Lăsat fără fotbal în ultimele două săptămâni de Ministerul Sănătății de la Oslo, Haaland s-a răzbunat pe Hertha. Puștiul de 20 de ani a reușit trei goluri în 15 minute șiau dat peste cap balanța meciului de la Berlin. Haaland a mai marcat o dată în deplasarea complicată din capitala Germaniei și a stabilit scorul final.

Youssoufa Moukoko, record de precocitate

7 super variante pentru Haaland! Echipele între care a avut de ales înainte de a semna cu City
ACUM O ZI
Născut în Camerun, Youssoufa Moukoko a devenit cel mai tânăr jucător din istoria campionatului german. Puștiul crescut de Dortmund, care a evoluează pentru naționalele de juniori ale Germaniei, a debutat în Bundesliga la 16 ani și o zi.

Youssoufa Moukoko a jucat pentru Borussia Dortmund la 16 ani și o zi

Youssoufa Moukoko a întrat pe teren în minutul 85, în locul lui Haaland, și a devenit astfel cel mai tânăr jucător din istoria Bundesligii.
Cifrele lui Lewandowski și Haaland pun în pericol recordul lui Messi de 82 goluri într-un sezon
23/09/2022 LA 16:25