Aceasta este situația în fiecare grupă înaintea meciurilor de astăzi.
https://i.eurosport.com/2019/10/11/2694513.jpg

Grupa A

Calificările pentru Campionatul European UEFA
Islanda - România | Tot ce trebuie să știi despre duelul de la Rejkjavik din playofful pentru Euro
07/10/2020 LA 10:35
Bulgaria – Muntenegru 1-1
Anglia – Cehia 5-0
Muntenegru – Anglia 1-5
Kosovo – Bulgaria 1-1
Muntenegru – Kosovo 1-1
Cehia – Bulgaria 2-1
Cehia – Muntenegru 3-0
Kosovo – Cehia 2-1
Anglia – Bulgaria 4-0
Muntenegru – Cehia 0-3
Anglia – Kosovo 5-3
Muntenegru – Bulgaria 0-0
Cehia – Anglia 2-1
Kosovo – Muntenegru 2-0
Bulgaria – Anglia 0-6
Clasament
Anglia 6 5 0 1 26-6 15
Cehia 6 4 0 2 11-9 12
Kosovo 6 3 2 1 12-10 11
Bulgaria 7 0 3 4 5-17 3
Muntenegru 7 0 3 4 3-15 3
14 noiembrie: Anglia – Muntenegru, Cehia – Kosovo (21:45)
17 noiembrie: Kosovo – Anglia, Bulgaria – Cehia (19:00)

Grupa B

Portugalia – Ucraina 0-0
Luxemburg – Lituania 2-1
Portugalia – Serbia 1-1
Luxemburg – Ucraina 1-2
Ucraina – Serbia 5-0
Lituania – Luxemburg 1-1
Ucraina – Luxemburg 1-0
Serbia – Lituania 4-1
Lituania – Ucraina 0-3
Serbia – Portugalia 2-4
Luxemburg – Serbia 1-3
Lituania – Portugalia 1-5
Ucraina – Lituania 2-0
Portugalia – Luxemburg 3-0
Ucraina – Portugalia 2-1
Lituania – Serbia 1-2
Clasament
UCRAINA 7 6 1 0 15-2 19
Portugalia 6 3 2 1 14-6 11
Serbia 6 3 1 2 12-13 10
Luxemburg 6 1 1 4 5-11 4
Lituania 7 0 1 6 5-19 1
14 noiembrie: Serbia – Luxemburg, Portugalia – Lituania (21:45)
17 noiembrie: Serbia – Ucraina, Luxemburg – Portugalia (16:00)
https://i.eurosport.com/2019/10/10/2693875.jpg

Grupa C

Irlanda de Nord – Estonia 2-0
Olanda – Belarus 4-0
Irlanda de Nord – Belarus 2-1
Olanda – Germania 2-3
Estonia – Irlanda de Nord 1-2
Belarus – Germania 0-2
Germania – Estonia 8-0
Belarus – Irlanda de Nord 0-1
Estonia – Belarus 1-2
Germania – Olanda 2-4
Irlanda de Nord – Germania 0-2
Estonia – Olanda 0-4
Belarus – Estonia 0-0
Olanda – Irlanda de Nord 3-1
Belarus – Olanda 1-2
Estonia – Germania 0-3
Clasament
Olanda 6 5 0 1 19-7 15
Germania 6 5 0 1 20-6 15
Irlanda de Nord 6 4 0 2 8-7 12
Belarus 7 1 1 5 4-12 4
Estonia 7 0 1 6 2-21 1
16 noiembrie: Irlanda de Nord – Olanda, Germania – Belarus (21:45)
19 noiembrie: Olanda – Estonia, Germania – Irlanda de Nord (21:45)

Grupa D

Georgia – Elveția 0-2
Gibraltar – Irlanda 0-1
Elveția – Danemarca 3-3
Irlanda – Georgia 1-0
Georgia – Gibraltar 3-0
Danemarca – Irlanda 1-1
Irlanda – Gibraltar 2-0
Danemarca – Georgia 5-1
Irlanda – Elveția 1-1
Gibraltar – Danemarca 0-6
Elveția – Gibraltar 4-0
Georgia – Danemarca 0-0
Georgia – Irlanda 0-0
Danemarca – Elveția 1-0
Elveția – Irlanda 2-0
Gibraltar – Georgia 2-3
Clasament
Danemarca 6 3 3 0 16-5 12
Irlanda 7 3 3 1 5-4 12
Elveția 6 3 2 1 12-5 11
Georgia 7 2 2 3 7-10 8
Gibraltar 6 0 0 6 2-19 0
15 noiembrie: Elveția – Georgia, Danemarca – Gibraltar (21:45)
18 noiembrie: Irlanda – Danemarca, Gibraltar – Elveția (21:45)
https://i.eurosport.com/2019/09/06/2671590.jpg

Grupa E

Slovacia – Ungaria 2-0
Croația – Azerbaijan 2-1
Țara Galilor – Slovacia 1-0
Ungaria – Croația 2-1
Croația – Țara Galilor 2-1
Azerbaidjan – Ungaria 1-3
Azerbaidjan – Slovacia 1-5
Ungaria – Țara Galilor 1-0
Țara Galilor – Azerbaidjan 2-1
Slovacia – Croația 0-4
Azerbaidjan – Croația 1-1
Ungaria – Slovacia 1-2
Slovacia – Țara Galilor 1-1
Croația – Ungaria 3-0
Ungaria – Azerbaidjan 1-0
Țara Galilor – Croația 1-1
Clasament
Croația 7 4 2 1 14-6 14
Ungaria 7 4 0 3 8-9 12
Slovacia 6 3 1 2 10-8 10
Țara Galilor 6 2 2 2 6-6 8
Azerbaidjan 6 0 1 5 5-14 1
16 noiembrie: Azerbaidjan – Țara Galilor (19:00), Croația – Slovacia (21:45)
19 noiembrie: Țara Galilor – Ungaria, Slovacia – Azerbaidjan (21:45)

Grupa F

https://i.eurosport.com/2019/10/25/2703029.jpg
Suedia – România 2-1
Malta – Feroe 2-1
Spania – Norvegia 2-1
România – Feroe 4-1
Norvegia – Suedia 3-3
Malta – Spania 0-2
Feroe – Spania 1-4
Norvegia – România 2-2
Suedia – Malta 3-0
Feroe – Norvegia 0-2
Malta – România 0-4
Spania – Suedia 3-0
Feroe – Suedia 0-4
Norvegia – Malta 2-0
România – Spania 1-2
Spania – Feroe 4-0
România – Malta 1-0
Suedia – Norvegia 1-1
Feroe – România 0-3
Norvegia – Spania 1-1
Malta – Suedia 0-4
Suedia – Spania 1-1
România – Norvegia 1-1
Feroe – Malta 1-0
Clasament
SPANIA 8 6 2 0 19-5 20
Suedia 8 4 3 1 18-9 15
România 8 4 2 2 17-8 14
Norvegia 8 2 5 1 13-10 11
Feroe 8 1 0 7 4-23 3
Malta 8 1 0 7 2-18 3
15 noiembrie: Norvegia – Feroe (19:00), Spania – Malta, România – Suedia (21:45)
18 noiembrie: Suedia – Feroe, Spania – România, Malta – Norvegia (21:45)

Grupa G

Israel – Slovenia 1-1
Macedonia de Nord – Letonia 3-1
Austria – Polonia 0-1
Israel – Austria 4-2
Slovenia – Macedonia de Nord 1-1
Polonia – Letonia 2-0
Letonia – Israel 0-3
Macedonia de Nord – Polonia 0-1
Austria – Slovenia 1-0
Polonia – Israel 4-0
Letonia – Slovenia 0-5
Macedonia de Nord – Austria 1-4
Israel – Macedonia de Nord 1-1
Slovenia – Polonia 2-0
Austria – Letonia 6-0
Slovenia – Israel 3-2
Polonia – Austria 0-0
Letonia – Macedonia de Nord 0-2
Letonia – Polonia 0-3
Macedonia de Nord – Slovenia 2-1
Austria – Israel 3-1
Slovenia – Austria 0-1
Polonia – Macedonia de Nord 2-0
Israel – Letonia 3-1
Clasament
POLONIA 8 6 1 1 13-2 19
Austria 8 5 1 2 17-7 16
Slovenia 8 3 2 3 13-8 11
Israel 8 3 2 3 15-15 11
Macedonia de Nord 8 3 2 3 10-11 11
Letonia 8 0 0 8 2-27 0
16 noiembrie: Slovenia – Letonia (19:00), Israel – Polonia, Austria – Macedonia de Nord (21:45)
19 noiembrie: Polonia – Slovenia, Letonia – Austria, Macedonia de Nord – Israel (21:45)
https://i.eurosport.com/2019/03/25/2551723.jpg

Grupa H

Moldova – Franța 1-4
Andorra – Islanda 0-2
Albania – Turcia 0-2
Turcia – Moldova 4-0
Franța – Islanda 4-0
Andorra – Albania 0-3
Islanda – Albania 1-0
Moldova – Andorra 1-0
Turcia – Franța 2-0
Islanda – Turcia 2-1
Andorra – Franța 0-4
Albania – Moldova 2-0
Islanda – Moldova 3-0
Turcia – Andorra 1-0
Franța – Albania 4-1
Moldova – Turcia 0-4
Franța – Andorra 3-0
Albania – Islanda 4-2
Turcia – Albania 1-0
Islanda – Franța 0-1
Andorra – Moldova 1-0
Moldova – Albania 0-4
Islanda – Andorra 2-0
Franța – Turcia 1-1
Clasament
Turcia 8 6 1 1 16-3 19
Franța 8 6 1 1 21-5 19
Islanda 8 5 0 3 12-10 15
Albania 8 4 0 4 14-10 12
Andorra 8 1 0 7 1-16 3
Moldova 8 1 0 7 2-22 3
14 noiembrie: Turcia – Islanda (19:00), Franța – Moldova, Albania – Andorra (21:45)
17 noiembrie: Moldova – Islanda, Andorra – Turcia, Albania – Franța (21:45)
https://i.eurosport.com/2019/06/12/2613541.jpg

Grupa I

Kazahstan – Scoția 3-0
Cipru – San Marino 5-0
Belgia – Rusia 3-1
Kazahstan – Rusia 0-4
San Marino – Scoția 0-2
Cipru – Belgia 0-2
Rusia – San Marino 9-0
Scoția – Cipru 2-1
Belgia – Kazahstan 3-0
Kazahstan – San Marino 4-0
Rusia – Cipru 1-0
Belgia – Scoția 3-0
Cipru – Kazahstan 1-1
Scoția – Rusia 1-2
San Marino – Belgia 0-4
Scoția – Belgia 0-4
San Marino – Cipru 0-4
Rusia – Kazahstan 1-0
Kazahstan – Cipru 1-2
Rusia – Scoția 4-0
Belgia – San Marino 9-0
Kazahstan – Belgia 0-2
Scoția – San Marino 6-0
Cipru – Rusia 0-5
Clasament
BELGIA 8 8 0 0 30-1 24
RUSIA 8 7 0 1 27-4 21
Cipru 8 3 1 4 13-12 10
Scoția 8 3 0 5 11-17 9
Kazahstan 8 2 1 5 9-13 7
San Marino 8 0 0 8 0-43 0
16 noiembrie: Cipru – Scoția (16:00), San Marino – Kazahstan, Rusia – Belgia (19:00)
19 noiembrie: Belgia – Cipru, San Marino – Rusia, Scoția – Kazahstan (21:45)

Grupa J

Liechtenstein – Grecia 0-2
Italia – Finlanda 2-0
Bosnia-Herțegovina – Armenia 2-1
26 martie: Armenia – Finlanda 0-2
Italia – Liechtenstein 6-0
Bosnia-Herțegovina – Grecia 2-2
Finlanda – Bosnia-Herțegovina 2-0
Armenia – Liechtenstein 3-0
Grecia – Italia 0-3
Liechtenstein – Finlanda 0-2
Italia – Bosnia-Herțegovina 2-1
Grecia – Armenia 2-3
Armenia – Italia 1-3
Finlanda – Grecia 1-0
Bosnia-Herțegovina – Liechtenstein 5-0
Armenia – Bosnia-Herțegovina 4-2
Grecia – Liechtenstein 1-1
Finlanda – Italia 1-2
Bosnia-Herțegovina – Finlanda 4-1
Liechtenstein – Armenia 1-1
Italia – Grecia 2-0
Finlanda – Armenia 3-0
Liechtenstein – Italia 0-5
Grecia – Bosnia-Herțegovina 2-1
Clasament
ITALIA 8 8 0 0 25-3 24
Finlanda 8 5 0 3 12-8 15
Armenia 8 3 1 4 13-15 10
Bosnia-Herțegovina 8 3 1 4 17-14 10
Grecia 8 2 2 4 9-13 8
Liechtenstein 8 0 2 6 2-25 2
https://i.eurosport.com/2019/03/26/2552458.jpg
15 noiembrie: Finlanda – Liechtenstein, Armenia – Grecia (19:00), Bosnia-Herțegovina – Italia (21:45)
18 noiembrie: Liechtenstein – Bosnia-Herțegovina, Italia – Armenia, Grecia – Finlanda (21:45)
Calificările pentru Campionatul European UEFA
Cote pariuri Islanda - România: Nordicii pornesc cu prima șansă
06/10/2020 LA 12:28
Calificările pentru Campionatul European UEFA
Suedezii nu renunță! Cer UEFA să modifice regulile după ce spun că au fost agresați la București
25/04/2020 LA 08:20