Suedia a produs surpriza serii după ce a învins-o pe teren propriu pe Spania, scor 2-1. Spania a deschis scorul în minutul 5 prin Carlos Soler, dar Alexander Isak a restabilit egalitatea doar un minut mai târziu. În minutul 57 al întâlnirii, Viktor Claesson a marcat golul care a adus cele trei puncte Suediei și a urcat-o până pe prima poziție a grupei B.
Campioana Europei, Italia, a terminat la egalitate meciul de pe teren propriu cu Bulgaria. Squadra Azzurra a deschis scorul în minutul 16 prin Federico Chiesa, dar a fost egalată în minutul 40 după reușita lui Atanav Iliev. În ciuda acestui rezultat de egalitate, Italia rămâne pe primul loc, cu 10 puncte. Cu toate acestea, echipele din Grupa C nu a disputat toate meciurile, Elveția fiind echipa care a disputat până acum doar două partide.
MIREL RĂDOI, PRIMELE DECLARAȚII DUPĂ VICTORIA DIN ISLANDA: "ESTE O VICTORIE MARE"
Calificările pentru Cupa Mondială UEFA
FRF, răspuns pentru Răzvan Marin după nemulţumirile mijlocaşului: "Îmi pare bine că este supărat"
09/09/2021 LA 17:47
În schimb, vicecampioana Europei a câștigat la scor partida din Ungaria. Trupa lui Gareth Sothgate a reușit să marcheze nu mai puțin de patru goluri echipei care a fost aproape să iasă din grupa de foc a Campionatului European din care mai făceau parte Franța, Portugalia și Germania. Cu toate acestea, scorul de la pauză a fost 0-0, golurile marcate de Sterling, Kane, Maguire și Rice venind abia în a doua repriză. După 4 meciuri, Anglia se află pe primul loc, cu 12 puncte, fiind urmată de Polonia și Ungaria, care au câte 7 puncte.

• Ungaria – Anglia 0-4
"Avem probleme de concentrare, ambiție și de mentalitate!" Reacția LPF după declarațiile lui Rădoi
09/09/2021 LA 17:29
Macedonia de Nord - România 0-0 | 7 puncte în 7 zile. Naționala nu ia gol, dar este criticată
09/09/2021 LA 08:14