Portugalia a câștigat joi seară, la Porto, partida cu Turcia. Câștigătoarea Euro 2016 s-a impus cu scorul de 3-1, după ce a condus cu 2-0 la pauză, grație reușitelor lui Otavio și Diogo Jota.
Lusitanii au avut emoții pe final, atunci când turcii au redus din diferență prin Burak Yilmaz. Același Burak Yilmaz a ratat o șansă uriașă în minutul 85, când a avut oportunitatea de a egala din lovitură de la 11 metri, dar a trimis mult peste poartă.
În cele din urmă, Portugalia a înscris golul 3 în prelungiri prin Nunes și s-a calificat în finala barajului, unde va da peste Macedonia de Nord, echipă care a eliminat Italia, scor 0-1.
Ronaldo, mesaj sugestiv cu privire la viitorul său! Cum a comentat venirea lui Ten Hag la Man United
14/05/2022 LA 08:56
După meciul cu Turcia, Cristiano Ronaldo a postat un mesaj pe rețelele de socializare.

"Să mergem în Qatar!"

Căpitanul portughezilor a punctat că echipa sa este motivată să obțină calificarea la turneul final, spunând că rezultatul cu Turcia a fost doar un prim pas în realizarea obiectivului lor. Ronaldo s-a arătat încrezător că Portugalia va reuși să treacă de Macedonia de Nord.
"Am făcut primul pas spre marele nostru obiectiv, spre Cupa Mondială din 2022. Nu am realizat nimic încă. Trebuie să lucrăm în continuare într-un mod serios și concentrat, să respectăm adversarul, dar să credem mereu în abilitățile noastre. Hai Portugalia! Să mergem în Qatar!", a scris Cristiano, pe contul său de Instagram.
Portugalia - Macedonia de Nord, meciul din finala barajului de calificare la Cupa Mondială din 2022, este programat marți, 29 martie, de la ora 21:45, și va fi transmis în format LIVE TEXT pe Eurosport.ro.
Ronaldo și Sadio Mane, excluși de pe lista scurtă pentru titlul de Jucătorul sezonului din Anglia
13/05/2022 LA 11:25
David Beckham, sfaturi pentru United înainte de sosirea lui Ten Hag! Ce mesaj a avut pentru Ronaldo
09/05/2022 LA 08:23