Olympique Lyon a produs surpriza din optimile Champions League şi a învins-o pe Juventus în manşa tur disputată în Franţa, scor 1-0.Lyon a învins-o pe Juventus, scor 1-0, în manşa tur din optimile UEFA Champions League. Unicul gol al partidei a fost înscris de Lucas Tousart, în minutul 31. Returul este programat la Torino, pe 17 martie.
Unicul gol al partidei a fost reuşit de Lucas Tousart, în minutul 31. Mijlocaşul a primit în careu de la Houssem Aouar şi l-a învins pe portarul italienilor, Wojciech Szczesny. Juventus putea pleca cu o remiză din Franţa, însă golul lui Dybala din minutul 87 a fost anulat pe motiv de ofsaid. Decizia a fost luată după consultarea sistemului VAR. Cristiano Ronaldo şi coechipierii de la Juventus vor căuta revenirea în partida retur, care este programată pe 17 martie, pe teren propriu, la Torino.

Cristiano Ronaldo, cifre slabe în UCL

Ronaldo, mesaj special după ce a depășit borna de 800 de goluri în carieră! Ce a postat portughezul
IERI LA 18:51
Starul portughez al lui Juventus a bifat primul meci din 2020 în care nu marchează. De altfel, el are în total 38 de lovituri libere consecutive fără gol marcat. În meciul cu Lyon, echipa de pe Allianz Stadium nu a tras niciun șut pe poartă, asta în ciuda faptului că au dominat clar partida.
De cinci ori câștigător al Balonului de Aur, Ronaldo a marcat 25 de goluri în acest sezon competițional, în toate competițiile. Portughezul este al doilea marcator din Serie A, el fiind depășit cu puțin de Ciro Immobile, care a reușit să înscrie de 27 de ori în tricoul lui Lazio. Ronaldo a cucerit de cinci ori în carieră trofeul Champions League, de patru ori cu Real Madrid și o dată cu Manchester United.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.