Cât de greu este să fii antrenor în Premier League? Doar Espirito Santo îl mai salvează pe Nuno

Actualizat 27/09/2021 la 14:35 GMT+3

Tottenham a fost învinsă de Arsenal, scor 3-1, în a șasea etapă a Premier League. În urma acestei înfrângeri, Nuno Espirito Santo a ajuns printre antrenorii favoriți să fie demiși.

It hasn't been the smoothest of starts for Nuno at Spurs

Tottenham a pierdut cu scorul de 3-1 în a șasea etapă a Premier League în fața rivalilor de la Arsenal. 'Tunarii' le-au dat cele trei lovituri oaspeților în doar 22 de minute, pe parcursul primei reprize de joc, prin Emile Smith-Rowe, Pierre-Emerick Aubameyang și Bukayo Saka, în timp ce Son Heung-Min a înscris golul lui Tottenham.
În urma acestui eșec, tehnicianul lui Spurs se află printre favoriții la a fi demiși în perioada următoare. Potrivit Betfair, Nuno Espirito Santo are o cotă de 4, fiind la egalitate cu Steve Bruce, antrenorul lui Newcastle. Singurul care are șanse mai mari de a-și pierde postul conform caselor de pariuri este Daniel Farke, de la Norwich.
Top 10 antrenori din Premier League care ar putea fi demiși
Înaintea duelului cu Arsenal, Nuno Espirito Santo nu se afla nici măcar printre primii 7 antrenori din Premier League care ar putea fi dați afară. Tehnicianul a avut un start perfect de sezon, Tottenham impunându-se în primele etape în fața celor de la Manchester City (1-0), Wolves (1-0) și Watford (1-0).
Ulterior, Spurs a pierdut duelurile cu Crystal Palace (0-3), Chelsea (0-3) și Arsenal (1-3), iar scaunul lui Nuno Espirito Santo a început să se clatine.
Cine va fi primul antrenor din Premier League demis în acest sezon?