Ardelenii au deschis scorul repede: în minutul 8, Deac a marcat dintr-o lovitură cu capul de la şase metri. Golul egalizator a venit în repriza a doua. Denis Alibec a restabilit egalitatea după ce a transformat un penalty în minutul 58.
CFR Cluj a văzut şi cartonaşul roşu, dar nu l-a primit un jucător, ci un membru al staff-ului. Preparatorul fizic Bogdan Aldea a fost eliminat.
La doar două minute distanţă, clujenii au marcat golul victoriei. Păun a şutat din interiorul careului de 16 metri şi a adus primele trei puncte din play-off campioanei României.
UEFA Europa Conference League
"Rămâneți muți dacă vă spun ce s-a întâmplat la CFR!" Replica lui Șumudică după atacul lui Petrescu