CFR venea la meciul cu Chindia după două victorii în două meciuri în Liga 1, un start perfect sub comanda lui Marius Șumudică, chiar dacă jocul nu a încântat întotdeauna.
Astfel, după egalul Rapidului cu Farul (0-0), ardelenii aveau șansa să se detașeze la vârful Ligii 1 și să fie singura echipă cu punctaj maxim după trei etape.

CFR Cluj - trei meciuri, trei victorii

Bundesliga
Bayern e de neoprit! Record de goluri pentru Nagelsmann în Bundesliga după victoria cu Furth
ACUM 8 ORE
Cu toate acestea, prima ocazie a aparținut celor de la Chindia. În minutul 12 Răzvan Matiș a șutat din afara careului, însă execuția sa nu a fost una precisă și a trecut pe lângă poarta ardelenilor.
Cea mai mare ocazie a reprizei a aparținut însă echipei lui Șumudică. Omrani a centrat perfect pentru Tahiri, dar mijlocașul clujenilor a ”reușit” să rateze din doar câțiva metri singur cu portarul.
În minutul 51 însă CFR a deschis, meritat, scorul. Camora a centrat în fața porții, Alibec i-a luat fața fundașului de maracj și a deschis scorul pentru ardeleni, marcând astfel primul său gol de la revenirea în Liga 1.
"Mă voi întoarce cât de curând!" Unde vrea să antreneze Marius Șumudică după despărțirea de CFR Cluj
ACUM 9 ORE
Real Madrid îi 'betonează' contractul lui Vinicius! Incredibil cât câștigă starul de pe Bernabeu