PSG și Barcelona au remizat, scor 1-1, în manșa retur a optimilor de finală din Champions League. Francezii merg mai departe cu scorul general de 5-2, însă diferența e una care nu reflectă ce s-a întâmplat aseară pe Parc des Princes.
Catalanii au dominat total prima repriză și chiar ar fi putut intra în avantaj la cabine, dar Messi a ratat un penalty. Lovitură de departajare care ar fi trebuit repetată, dar VAR-ul nu și-a făcut datoria. Campioana din Hexagon a avut în Keylor Navas cel mai bun jucător, acesta fiind singurul motiv pentru care catalanii nu au plecat cu o victorie de palmares din Franța.

Laporta, după PSG - Barcelona 1-1: "Meritam calificarea"

Ligue 1
Afirmația lui Pochettino despre Messi care i-a enervat pe Neymar și Mbappe! "Am avut o problemă"
ACUM 12 ORE
La final, noul președinte al Barcelonei, Joan Laporta, a fost încântat de modul în care a jucat echipa lui Koeman și a anunțat chiar, că din punctul lui de vedere, formația blaugrana merita calificarea în sferturi.
"Avem echipă, acest meci a fost o sursă de mândrie, ne-am apărat demnitatea. După ce am văzut ce a făcut echipa în această seară, pot să spun că am fi meritat să câștigăm și să trecem mai departe", a spus Laporta după partida de la Paris, pentru sport.es.
Deși a plecat cu fruntea sus de la Paris, după ce la meciul tur a avut imaginea extrem de șifonată, Barcelona nu a avut o seară atât de grozavă. Pe lângă frustrarea provocată de faptul că nu a învins pe PSG, deși a fost clar echipa mai bună miercuri, Atletico Madrid a câștigat restanța cu Bilbao, în campionat, și s-a distanțat la 6 puncte în fruntea clasamentului.