Înaintea meciului

În direct
Real Madrid - Manchester City
Champions League - 26 februarie 2020

UEFA Champions League - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Real Madrid și Manchester City în direct pe Eurosport. Meciul începe la 22:00 pe 26 februarie 2020. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Zinédine Zidane și Josep Guardiola? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Real Madrid și Manchester City. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Real Madrid și Manchester City. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
23:53

Final de meci! Manchester City câștigă și devine mare favorită la calificarea în sferturile UEFA Champions League. Echipa lui Guardiola a avut ocaziile mai mari în prima parte a meciului, însă putea să mai încaseze un gol după ce Isco a deschis scorul. Apoi, în doar 8 minute, Real a primit lovitură după lovitură: 2 goluri și eliminarea lui Ramos, care l-a depășit la acest meci pe Gianluigi Buffon la numărul de meciuri jucate în UEFA Champions League - 124.

• Sergio Ramos
    Red cardSergio RamosReal MadridSergio Ramos primește direct cartonaș roșu pentru fault în poziție de ultim apărător
    Dans ce matchBlocked Shots1*Fouls1Free Kicks1Red Cards1
86

• Kevin De Bruyne
    Goal by penaltyKevin De BruyneManchester CityGol Man City! De Bruyne înscrie cu un șut pe jos în plasa laterală
    Dans ce match*Goals1*Assists1On target1Blocked Shots1
83

Gol Man City! De Bruyne înscrie cu un șut pe jos în plasa laterală

81

Penalty pentru Manchester City! Sterling este doborât în careu de Carvajal și este lovitură de pedeapsă

• Gabriel Fernando de Jesus
    GoalGabriel Fernando de JesusManchester CityGol Man City! Gabriel Jesus egalează cu o lovitură de cap din careu. Sergio Ramos a căzut și a cerut fault în atac, însă reușita este validată
    Dans ce match*Goals1On target2Wide1
78

• Isco
    GoalIscoReal MadridGol Real Madrid! Contrar cursului jocului, Real Madrid este cea care deschide scorul! Rodri greșește o pasă simplă, Walker se complică apoi și e deposedat de Vinicius care îl lasă singur cu Ederson pe Isco iar acesta deschide scorul
    Dans ce match*Goals1On target2Fouls against3
60

37

Mahrez are 2 ocazii importante într-un interval de 2 minute, însă Courtois blochează de fiecare dată

45

City trece pe lângă gol în prelungirile primei reprize la o reluare a lui Jesus din careu, mingea a fost respinsă de Valverde din fața porții

• Fernandinho
    sortantAymeric LaporteManchester CityLovitură grea pentru Manchester City - Laporte iese accidentat, intră Fernandinho
    participantFernandinhoManchester City
32

30

Dublă ocazie imensă pentru Real la o reluare din careu a lui Benzema, Ederson are un reflex salvator, mingea sare la Vinicius care nu o poate împinge în poartă

19

Manchester City are prima mare ocazie a meciului după ce a driblat în careu în adversar și a șutat la colțul lung, însă Courtois a reușit să apere