Slavia Praga - Midtjyland 0-0

În prima repriză nu au avut loc ocazii importante. Chiar dacă Slavia Praga a controlat în mare parte partida, echipa din Cehia nu a reușit să fie periculoasă în fața porții. Danezii au părut că pot pune probleme pe contraatac, însă în apropiere de careu atacurile lui Midtjyland se opreau.

Champions League
Muller a cedat, după intrările dure ale lui Atletico: "Cei mai mari huligani din istoria fotbalului"
ACUM 5 ORE

Stanciu a executat două lovituri libere, însă niciuna nu i-a pus probleme portarului Hansen. Slavia Praga pare că are nevoie de mai multă creativitate pentru a sparge apărarea danezilor - toate fazele gazdelor își pierdeau din intensitate de îndată ce mingea se apropia de careul advers.

Repriza a doua a fost și ea una echilibrată, însă danezii au fost cu siguranță echipa mai periculoasă și cea cu ocaziile. Slavia nu a mai reușit să pună probleme iar meciul s-a încheiat la egalitate, 0-0. Urmează returul din Danemarca de peste o săptămână care va fi decisiv.

Stanciu a fost înlocuit în minutul 91. Doar două șuturi pe spațiul porții în această seară pentru internaționalul român.

Echipele de start

Slavia: Kolar - Coufal, Zima, Hovorka, Boril - Holes - Masopust, Stanciu, Sevcik, Olayinka - Tecl

Midtjylland: Hansen - Andersson, Sviatchenkp, Scholz, Paulinho - Cajuste, Onyeka, Evander - Dreyer, Kaba, Mabil

FK Krasnodar - PAOK Salonic 2-1

FK Krasnodar: Safonov - Petrov, Pantaleao, Sorokin, Ramirez - Cabella, Olsson, Vilhena - Wanderson, Berg, Claesson

PAOK: Zivkovic - Crespo, Ingason, Varela, Michailidis - Zivkovic, El Kaddouri, Schwab, Giannoulis - Tzolis, Pelkas

Maccabi Tel Aviv - FC Salzburg 1-2

Maccabi Tel Aviv: Daniel - Bitton, Tibi, Yeini, Baltaksa, Davidzada - Karzev, Golasa, Barsky, Biton - Haim Almog

FC Salzburg: Stankovic - Kristensen, Ramalho, Wober, Ulmer - Okugawa, Bernede, Mwepu, Szoboszlai - Berisha, Daka

Champions League 2020/2021

• 29/30 septembrie - returul meciurilor din play-off
  • 1 octombrie - tragerea la sorți pentru grupele Champions League
  • 20/21 octombrie - prima etapă din faza grupelor Champions League
Marca: "3 minute cu Perez, în vestiarul Realului". Ce a făcut preşedintele, după eşecul cu Şahtior