• Benzema
    9'
Înaintea meciului

Real Madrid - Borussia Mönchengladbach

UEFA Champions League - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Real Madrid și Borussia Mönchengladbach în direct pe Eurosport. Meciul începe la 22:00 pe 9 decembrie 2020. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Zinédine Zidane și Marco Rose? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Real Madrid și Borussia Mönchengladbach. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Real Madrid și Borussia Mönchengladbach. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
50

Repria este până acum una liniștită. Gladbach pare foarte departe de un egal în aceste momente.

22:38

Doar patru jucători au înscris mai multe goluri în UEFA Champions League decât Karim Benzema (69).

32

GOOOOOL REAL MADRID! Inevitabilul s-a produs! Rodrygo a centrat iar Benzema a lovit din nou cu capul pentru a dubla avantajul madrilenilor. Unul care este completat meritat după cum s-a jucat până acum.

25

Primele 25 de minute au aparținut în totalitate Realului. Spaniolii joacă cu determinare, creativitate și un ritm excelent.

22:21

Iată care este situația în grupă în acest moment:

22:18
9

GOOOOL REAL MADRID! Benzema, care tocmai a devenit jucătorul străin cu cele mai multe prezențe în tricoul Realului, la egalitate cu Roberto Carlos, a deschis scorul!

7

Reminder:

Real Madrid va trece în optimile Ligii dacă va învinge Mönchengladbach sau dacă va remiza și Şahtior va pierde în fața lui Inter. Formaţia lui Zidane va câștiga grupa dacă va câștiga, iar Șahtiorul nu se impune în Italia. "Galacticii" vor termina pe locul patru dacă atât ei, cât și Șahtiorul pierd.

5

Primele cinci minute au fost controlate până acum, la nivel de posesie cel puțin, de Real Madrid. Spaniolii au nevoie de victorie astăzi.

21:59
21:59
21:58

21:58

Inter va obţinele biletele de optimi dacă va învinge pe Șahtior și celălalt joc din grupă nu va fi egal. Inter va termina pe locul patru dacă nu câștigă.

21:58

Șahtiorul se va califica dacă va învinge Inter, sau dacă ambele partide ale grupei vor fi remize. "Minerii" vor câștiga grupa dacă se impun pe Meazza, iar Mönchengladbach nu învinge. Ucrainenii vor termina pe locul patru dacă vor pierde, iar Realul va evita înfrângerea.

21:58

Mönchengladbach merge mai departe în Champions League dacă va evita înfrângerea cu Real sau dacă Şahtior va remiza cu Inter. Formaţia germană va termina prima dacă va câștiga pe Bernabeu. Nemţii nu pot termina mai jos de locul trei.