Internaționalul român, George Pușcaș, a salvat un punct pentru Reading în partida cu Nottingham Forest, scor 1-1. Ambele goluri au fost marcate în prelungirile partidei: Watson a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 90+6!
Forest nu a reușit însă să obțină toate cele 3 puncte: la ultima fază a partidei, în minutul 90+7, o centrare la scurt pentru Pușcaș l-a atins pe Tobias Figueiredo și a intrat în poartă!
Din păcate pentru Pușcaș, el nu a fost creditat cu acest gol, însă acest lucru contează mai puțin. Rezultatul o menține pe Reading în a doua jumătate a clasamentului, însă la doar 6 puncte de ultimul loc care duce în play-off!
Championship
Fotbalul mondial, la un pas de o nouă tragedie! Pușcaș, martor la clipe de groază, în Championship
24/11/2021 LA 08:32
Cei de la Reading l-au creditat inițial pe Pușcaș cu golul
Cele mai interesante transferuri sunt comentate în vlogul LIVE TRANSFERS care este în fiecare luni și vineri, pe tot parcursul lunii ianuarie, de la ora 18 pe pagina de Facebook Eurosport.
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, din cauza refuzului Telekom de a continua parteneriatul cu noi. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Cu ce rămânem? Marile dezamăgiri şi cine a impresionat, pentru România, în preliminariile CM2022
19/11/2021 LA 10:58
George Pușcaș va fi coleg la Reading cu un atacant pe care Liverpool a plătit 41 de milioane de €
15/11/2021 LA 20:30