Pușcaș a reușit să marcheze pentru Reading la o săptămână după ratarea penalty-ului de la echipa națională.
Nahki Wells, atacantul lui QPR, a deschis scorul, în minutul 29. Egalitatea a fost restabilită de George Pușcaș, două minute mai târziu. Internaționalul român a fost lansat excelent în adâncime de Ejaria și a șutat plasat, pe jos, pentru 1-1.
Fanii au sărbătorit spectaculos în tribune, iar unul dintre ei s-a accidentat serios în timpul bucuriei.
Championship
"O mare dezamăgire!" Dezvăluirea unui jurnalist englez: ce planuri are Reading cu George Pușcaș
06/01/2022 LA 10:41
Reading a schimbat managerul, dar nu a reușit să câștige primul meci cu galezul Mike Bowen pe bancă. QPR - Readinmg s-a terminat 2-2. Echipa lui Pușcaș este doar pe lcul 20 din 24 în șliga a doua engleză.
O nouă ironie la adresa lui George Pușcaș! Ce bornă impresionantă a atins la Reading
12/12/2021 LA 13:08
George Pușcaș va fi coleg la Reading cu un atacant pe care Liverpool a plătit 41 de milioane de €
15/11/2021 LA 20:30