VIDEO Pușcaș a marcat după două luni pentru Reading, dar echipa sa a făcut doar egal în Championship

Ion Alexandru

Actualizat 23/10/2019 la 09:43 GMT+3

9 meciuri fără gol la Reading! Atât au așteptat fanii englezi un gol de la atacantul naționalei României și acesta a venit la Londra, împotriva lui QPR.

George Pușcaș

Pușcaș a reușit să marcheze pentru Reading la o săptămână după ratarea penalty-ului de la echipa națională.
Nahki Wells, atacantul lui QPR, a deschis scorul, în minutul 29. Egalitatea a fost restabilită de George Pușcaș, două minute mai târziu. Internaționalul român a fost lansat excelent în adâncime de Ejaria și a șutat plasat, pe jos, pentru 1-1.
Fanii au sărbătorit spectaculos în tribune, iar unul dintre ei s-a accidentat serios în timpul bucuriei.
Reading a schimbat managerul, dar nu a reușit să câștige primul meci cu galezul Mike Bowen pe bancă. QPR - Readinmg s-a terminat 2-2. Echipa lui Pușcaș este doar pe lcul 20 din 24 în șliga a doua engleză.