Atalanta - Sassuolo se anunța un duel de cupă europeană, în contextul în care trupa lui Chiricheș a avut un sezon fantastic, fiind înainte de această etapă pe 4, deaspura lui Napoli sau Juventus.
În realitate, oaspeții nu au avut nicio șansă pe Gewiss Stadium din Bergamo. Zapata, cu o dublă, Pessina, Gosens și Muriel au dus scorul la un 5-0 fără drept de apel, cu 20 de minute înainte de final.

Chiricheș, al doilea gol al sezonului în Serie A

Serie A
Inter rămâne la două puncte de AC Milan înainte de ultima etapă din Serie A! Cagliari, învinsă ușor
15/05/2022 LA 17:55
În minutul 75, la rampă a ieșit Chiricheș. La un corner de pe partea dreaptă, trei dintre jucătorii lui Sassuolo au tras, pe rând, în fundașii adverși. Mingea a sărit în cele din urmă la internaționalul nostru, care, din întoarcere, a șutat puternic, fără speranțe pentru Gollini.
A fost a doua reușită a lui Chiricheș în acest sezon, pentru Sassuolo, după reușita din partida cu Torino, scor 3-3.
Formația românului a coborât pe 5, cu 26 de puncte după 15 etape, în timp ce Atalanta a urcat pe 6, la un singur punct distanță de revelația sezonului. Trupa lui Gasperini are, însă, un meci mai puțin disputat.
20/04/2022 LA 07:25
Bicfalvi a înscris în campionatul Rusiei, în remiza cu TSKA Moscova! Mihăilă, doar rezervă în Italia
03/04/2022 LA 16:29