Ciprian Tătărușanu, victorie fără gol primit în meciul lui AC Milan cu Torino

Publicat 26/10/2021 la 23:55 GMT+3

Ciprian Tătărușanu a apărat în al patrulea meci la rând din acest sezon în toate competițiile pentru AC Milan, în victoria milanezilor de pe teren propriu contra celor de la Torino.

Ciprian Tătărușanu

AC Milan s-a impus în această seară pe San Siro contra celor de la Torino, scor 1-0, grație unui gol marcat de Giroud în minutul 14.
Titularizat din nou de Stefano Pioli, după ce titularul Maignan s-a accidentat, Ciprian Tătărușanu a ajuns la a patra partidă la rând în toate competițiile în care intră între buturile milanezilor. Aceasta a fost și prima partidă în care portarul român nu a luat gol, după 90 de minute în care torinezii nu au reușit să îi pună foarte multe probleme.
Cele mai mari emoții le-a avut în prelungirile primei reprize, atunci când portarul advers, Milinkovic-Savic a venit în careul celor de la Milan. Tătărușanu a avut și o intervenție foarte bună în penultimul minut al partidei, respingând mingea în corner.
Mulțumită acestei victorii, AC Milan trece pe primul loc în Serie A, ajungând la 28 de puncte după primele 10 etape. În etapa următoare, echipa lui Ciprian Tătărușanu va avea parte de o deplasare dificilă pe Stadio Olimpico, acolo unde va întâlni echipa lui Jose Mourinho, AS Roma.
LG îți aduce mai aproape transmisiunile Eurosport din sporturile de iarnă.