Keșeru a marcat primul său gol din noul sezon, în victoria categorică a lui Ludogorets

Actualizat 23/08/2020 la 00:02 GMT+3

Claudiu Keșeru a reușit să înscrie primul său gol din noul sezon, în meciul de pe terenul lui Cherno More, câștigat de Ludogorets cu 4-1. Atacantul român a readus în avantaj formația din Razgrad în minutul 40.

Claudiu Keșeru, atacantul lui Ludogoreț

Campioana Bulgariei a deschis scorul în minutul 6, prin Alex Santana. Gazdele au restabilit egalitatea după 20 de minute, prin Coureur. Keșeru a ieșit la rampă cu 5 minute înainte de pauză și a adus-o din nou în avantaj pe Ludogorets.
Jorginho (74') și Higinio (89') au stabilit scorul final: 4-1 pentru Ludogorets, aflată pe locul 2, după 3 etape.

Keșeru a scăpat de Covid-19 și a marcat primul său gol din noul sezon, pentru Ludogorets

Keșeru a fost infectat cu Covid-19 la începutul lunii și a fost nevoit să stea în izolare la domiciliu. Internaționalul român s-a recuperat repede, iar săptămâna trecută s-a aflat pe teren la duelul cu Buducnost, din turul 1 al UEFA Champions League, câștigat de Ludogorets cu 3-1.
Keșeru a reușit 18 goluri și 5 pase decisive în sezonul precedent. Ludogorets, la care mai joacă Dragoș Grigore și Cosmin Moți, va evolua în turul 2 preliminar al UEFA Champions League împotriva lui Midtjylland, campioana Danemarcei, pe 26 august (20:30).