Coupe de la Ligue

Tătărușanu a fost eroul lui Olympique Lyon! A calificat echipa în finala Cupei Ligii Franței

Distribuie cu
Copiere

Lyon Tătărușanu

DeSebastian Ujica
22/01/2020 la 06:27

Ciprian Tătărușanu a reușit cel mai bun meci în poarta lui Lyon de când a ajuns la fosta campioană a Franței.

Olympique Lyon s-a calificat în finala Cupei Ligii după lovituri de departajare în partida contra celor de la Lille. Portarul naționalei României, Ciprian Tătărușanu, a fost eroul celor de la Lyon, reușind să apere primul penalty din serie în fața lui Bamba.

A fost 2-2 după 90 de minute. Renato Sanches a deschis scorul pentru Lille în minutul 13, pentru ca Dembele să egaleze din penalty la 4 minute distanță. Finalul de meci a fost nebun: Aouar a marcat pentru 2-1 pentru Lyon cu 5 minute înainte de final, însă Remy, din penalty, a egalat în prelungiri!

Dezvăluirea jucătorului transferat de Barca: "Când negociam, soția credea că am amantă"

11/06/2020 LA 16:27

Tătărușanu a reușit să apere primul penalty, la execuția lui Janathan Bamba. Pentru Lyon au transformat Dembele, Terrier, Cornet și Thiago Mendes, pentru ca Renato Sanches să rateze al 5-lea penalty al lui Lille, trimițând pe lângă poartă, iar Lyon a obținut biletele pentru marea finală!

Ciprian Tătărușanu a fost desemnat Jucătorul Meciului de fanii lui Lyon! El va apăra și în finala de pe 4 aprilie care va avea loc pe Stade de France din Paris. Reims și Paris Saint-Germain se luptă în această seară pentru al 2-lea loc în finală.

Vă mulțumesc mult că m-ați ales jucătorul meciului. Eu și toată echipă vă așteptăm pe Stade de France pentru marea finală

Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia. Rămânem deschiși negocierilor fair play cu Telekom, purtate cu bună credință.

Klopp a anunţat că Liverpool nu va face transferuri sonore. Împrumutul lui Dembele, în stand by

07/06/2020 LA 16:32

Liverpool dă lovitura verii pe piața transferurilor! Împrumutul de la Barcelona, ca și rezolvat

04/06/2020 LA 14:41