Articol scris de Andrei Bobeică
Oltenii și-au luat revanșa și s-au calificat în semifinalele Cupei României, după ce în campionat au pierdut în fața târgoviștenilor. Craiova a câștigat cu același scor cu care a pierdut în partida de Liga 1, 1-0.
Singurul gol al partidei a fost marcat de tânărul fotbalist, Alexandru Cîmpanu, în minutul 25. Craiova a dominat partida și a avut mai multe ocazii. Oltenii au lovit bara în finalul partidei, prin Alex Tudorie și au irosit o ocazie mare de unu la unu, chiar prin marcatorul golului. În schimb, Chindia a avut un singur șut pe poartă.
Ligue 1
Mbappe i s-a destăinuit lui Ander Herrera, în august: "Rămân aici, frate, rămân!"

Sferturi cu 4 echipe din Liga a doua

În această ediție de Cupa României au avut loc mai multe suprize. Dintre granzii din Liga 1 au rămas doar Craiova și Dinamo, chiar dacă roș-albii nu traverseaza deloc o perioadă bună. FCSB a fost eliminată chiar de rivala Dinamo, în timp ce campioana CFR a pierdut cu Politehnica Iași.

Programul sferturilor din Cupa României

Miercuri se vor juca încă două partide din sferturile Cupei. Petrolul va întâlni Astra pe stadionul "Ilie Oană" de la ora 20:30, iar Viitorul Tîrgul Jiu va juca împotriva Universității Cluj, de la ora 17:25.
Ultimul meci din sferturi se va juca joi, de la ora 19:55, între Dunărea Călărași și Dinamo.
Cine vine după Salah în "Clubul 100" din Premier League?
Manchester United, la ora bilanțului: la cât a crescut fondul de salarii după aducerea lui Ronaldo