Ronaldo nu mai pierduse o finală din 2014, de pe vremea când evolua la Real Madrid. Se întâmpla în Supercupa Spaniei, când formația de pe Bernabeu pierdea în fața rivalei din oraș, Atletico. La finalul Supercupei Italiei, desfășurate în Arabia Saudită, Ronaldo a primit, la fel ca și colegii săi, medalia de finalist. Câștigătorul a 5 Baloane de Aur n-a suportat să primească medalia "învinsului" și a dat-o jos după numai o secundă.
Cu Ștefan Radu integralist, Lazio a deschis scorul încă din minutul 16, prin Luis Alberto, dar Juventus a egalat până la pauză. Paulo Dybala a făcut 1-1 în minutul 45. Celelalte reușite ale lui Lazio au venit în repriza a doua. Senad Lulic și-a readus echipa în avantaj, în minutul 73, iar soarta meciului a fost decisă în minutele de prelungiri, 90+4. Danilo Cataldi a stabilit scorul final, după ce cu un minut înainte Rodrigo Bentancur (de la Juventus) fusese trimis mai repede la vestiare, pentru al doilea cartonaș galben.
PSG, un nou meci dezamăgitor. Wijnaldum i-a salvat în prelungiri pe parizieni de la înfrângere
ACUM 4 ORE
A fost al 6-lea trofeu cucerit de Ștefan Radu în tricoul lui Lazio. Ajuns în urmă cu 11 ani pe Olimpico, fundașul român a avut parte de multe meciuri și realizări memorabile alături de formația din Roma. Din 2008 de când se află la Lazio, Radu a cucerit 6 trofee: 3 Cupe și 3 Supercupe ale Italiei.

Lazio, coșmarul lui Juventus în decembrie

Juventus a pierdut pentru a doua oară în aceeași lună în fața lui Lazio, cu același scor: 1-3. După ce pe 7 decembrie, Lazio câștiga în campionat la finalul unui meci spectaculos, aseară trupa lui Inzaghi s-a impus din nou contra campioanei Italiei. De această dată, bucuria a fost mult mai mare, căci victoria a implicat și un trofeu.
A fost pentru a 5-a oară când Lazio a câștigat Supercupa Italiei, iar fanii au declanșat fiesta la sosirea echipei pe aeroportul din Roma.
În Serie A, Lazio ocupă locul 3, la 6 puncte în spatele lui Inter și Juventus, echipele fruntașe din Italia. Pentru formația lui Ștefan Radu urmează meciul de pe terenul Bresciei, programat pe 5 ianuarie, în timp ce Juventus va juca o zi mai târziu, contra lui Cagliari, la Torino.
Real Madrid, succes mare pe terenul lui Sociedad! Benzema s-a "rupt"
ACUM 5 ORE
Napoli, înfrângere dramatică împotriva Atalantei, pe teren propriu, după ce a avut 2-1