La pauza meciului, oaspeții conduceau cu 2-1.
Turris a deschis scorul în minutul 7, prin Silviu Pană, însă, după jumătate de oră de joc, a rămas în inferioritate numerică, în urma eliminării lui Claudiu Juncănaru. Chiar și așa, oaspeții au reușit să majoreze avantajul, Adrian Voicu punctând pentru 2-0, din penalty, în minutul 34.
CS Mioveni a redus din diferență în minutul 38, după autogolul lui Mihai Savin. După pauză, gazdele au înscris de patru ori, prin Hergheligiu (63'), Sălcianu (66' - autogol) și Massaro (78', 81').
Ele sunt favoritele la cucerirea titlurilor în cele mai tari 5 campionate din Europa! Analiza CIES
ACUM 4 MINUTE
În urma acestui rezultat, CS Mioveni se menține pe locul secund în Liga 2, cu 34 de puncte, la patru lungimi de liderul UTA Arad. De partea cealaltă, Turris a ajuns la trei meciuri fără victorie, clasându-se pe poziția a cincea, cu 29 de puncte.