Genoa a deschis scorul în minutul 14, prin Andrea Favilli, însă Torino a egalat, nouă minute mai târziu, prin Lorenzo De Silvestri.
Din minutul 105+1, Torino a evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea mijlocașului Soualiho Meite. La loviturile de departajare, gazdele au înscris de cinci ori din tot atâtea execuții, în timp ce Genoa a fost eliminată în urma ratării sârbului Ivan Radovanovic.
Carragher nu crede în Ronaldo la United: "Creează tot atâtea probleme câte rezolvă"
ACUM 27 MINUTE
În sferturile de finală ale Cupei Italiei, Torino va înfrunta învingătoarea din partida AC Milan-SPAL, care va avea loc miercuri.
Ionuț Radu, titular în toate meciurile din prima parte a sezonului 2019/2020, a fost rezervă la precedentul meci de campionat, cu Sassuolo, scor 2-1. La partida din Cupa Italiei, noul antrenor Davide Nicola a mizat pe portarul român în dauna nou-venitului Mattia Perin.
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, din cauza refuzului Telekom de a continua parteneriatul cu noi. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Florin Bratu şi Bogdan Lobonţ au anunțat jucătorii din străinătate convocați la U21 și U20
Decizia de ultimă oră pe care Real Madrid a luat-o în cazul lui Mbappe! "Nu mai vorbim"