Cupa României | UTA Arad - Dinamo 1-3

Dinamo a folosit prima echipă în deplasarea cu UTA Arad. Dan Nistor a fost omul meciului pentru echipa antrenată de Dusan Uhrin. Mijlocașul a marcat un gol și a oferit două pase decisive în meciul de la Arad. Dinamo a deschis repede scorul, prin Robert Moldoveanu (min 13). UTA a egalat după numai 6 minute și a reaprins speranțele fanilor arădeni, după golul lui Romario Moise din interiorul careului. Nistor și-a trecut numele pe tabelă după o oră de joc, apoi l-a lansat cu o pasă excelentă pe Neicuțescu care a decis soarta calificării, în minutul 82.

Cupa României | Flacăra Horezu - Astra Giurgiu 0-2

Dinamo, super-lovitură pe piața transferurilor! "Câinii" au concretizat mutarea la miezul nopții
ACUM 9 ORE
Astra și-a păstrat statutul de favorită în deplasarea cu Flacăra Horezu și a marcat în minutul 44, prin Valentin Gheorghe. Echipa lui Dan Alexa și-a majorat avantajul după reușita nigerianului Ajayi, cu 7 minue înainte de final. Diferența s-a menținut până la final, iar câștigătoarea competiției din 2014 s-a calificat în "optimi".

Cupa României | Foresta Suceava - Gaz Metan Mediaș 2-1

Foresta Suceava a produs prima surpriză din Cupa României, după ce a eliminat-o pe Gaz Metan Mediaș (2-1). Echipa din Liga 1 a început bine partida și Sergiu Buș a deschis scorul după 8 minute. Foresta a întors scorul în 3 minute, după golurile lui Dudu (min 41) și Martin (min 44). Echipa antrenată de Edi Iordănescu n-a putut reveni pe tabelă și a părăsit competiția după o singură rundă jucată.

Cupa României | FC U Craiova - U Cluj 2-3 (după prelungiri)

U Cluj s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României după ce a învins-o pe FC U Craiova (2-3). Craiova lui Adrian Mititelu a deschis repede scorul, prin Claudiu Bălan (min 7). Atacantul oltenilor a făcut "dubla" șapte minute mai târziu și a declanșat nebunia în tribune. U Cluj a răspuns prin golul lui Telcean din minutul 41. Ardelenii au ieșit mai hotărâți de la vestiare și au înscris repede prin Rafa Miranda (min 51), după o pasă de geniu a lui Florescu. În prelungiri, U Cluj a înscris prin același Rafa (min 95) și a asigurat calificarea ardelenilor.
  • FC U Craiova - U Cluj 2-3
Dan Petrescu a găsit vinovatul pentru punctele pierdute de CFR în prelungirile derby-ului cu FCSB
IERI LA 21:29
Ciprian Deac, dezamăgit după remiza cu FCSB! Cum vede mijlocașul lupta la titlu în continuare