Daniel Pancu, debut cu înfrângere pe banca României U20! Tricolorii au pierdut partida din Cehia

Publicat 22/09/2022 la 19:01 GMT+3

Daniel Pancu a debutat astăzi pe banca naționalei U20 a României. Tricolorii au fost învinși de Cehia U20, în deplasare, scor 1-2.

România U20 (Sursă foto: pagina de facebook a FRF)

Daniel Pancu și-a făcut astăzi debutul pe banca naționalei U20 a României. Acesta l-a înlocuit pe Bogdan Lobonț în vară, după ce contractul fostului portar nu a mai fost prelungit de federație.
România U20 a jucat astăzi în deplasare cu Cehia U20, iar gazdele s-au impus cu scorul de 2-1. Cehia a deschis scorul prin Filip Vecheta, iar diferența a fost majorată în minutul 58 de același jucător. Singurul gol marcat al echipei noastre a venit în minutul 78, fiind marcat de Luca Andronache de la Farul Constanța.
Victoria de astăzi a reprezentat o revanșă luată de cehi, după ce în urmă cu aproape un an, România s-a impus cu același scor pe teren propriu. Pentru echipa noastră marcau în octombrie 2021 Giafer și Radaslavescu.
Pe 26 septembrie, România U20 va întâlni reprezentativa U20 a Germaniei, într-o partidă care se va disputa la Arad.

• PORTARI: Răzvan Sava (CFR Cluj), Alexandru Borbei (US Lecce / Italia), Aleksander Mitrovici (CSC 1599 Șelimbăr)
  • FUNDAȘI: Dan Sîrbu (Farul Constanța), Cristian Ignat (FC Rapid 1923), Botond Gergely (Zalaegerszegi / Ungaria), Anton Andrei (AC Torino / Italia), Alexandru Pantea (FCSB), Costin Amzăr (SC Dinamo 1948), Gabriel Buta (FC Unirea Dej), Ionuț Mitran (CSM Slatina)
  • MIJLOCAȘI: Ovidiu Perianu (FC Botoșani), Aurelian Ciuciulete (Unirea Constanța), Andrei Pandele (Unirea Constanța), Nicolas Popescu (FC Voluntari), Ștefan Pănoiu (FC Rapid 1923), Dragoș Iancu (FC Hermannstadt), Mario Bratu (ACS Petrolul 52), Doru Andrei (FC Voluntari)
  • ATACANȚI: Robert Mustacă (Concordia Chiajna), Ianis Stoica (FCSB), Toni Suciu (AFK Csikszereda), Luca Andronache (Farul Constanța)