Lang a oferit speranță fanilor lui Ajax chiar înainte de pauză când a redus din diferență după ce Keito Nakamura și Aitor Cantalapiedra au înscris pentru Twente.
La șase minute de la începutul reprizei a doua Lang a adus scorul la 2-2 iar 10 minute mai târziu veteranul Klaas Jan Huntelaar a înscris al treilea gol al lui Ajax.
Lang, în vârstă de 20 de ani, și-a completat apoi hat-trick-ul la debut iar pe final de meci Huntelaar a stabilit scorul final, 5-2.
Dan Petrescu, explicații pentru eșecul din Cupa României: "Cei care fac tragerea să se gândească"
ACUM 6 ORE
Lang, care a jucat în șapte meciuri ca rezervă pentru club, este doar al doilea jucător din istoria lui Ajax care debutează în Eredivisie cu un hat-trick, după Henk Groot în 1959.
Dupăaceastă victorie, campioana Ajax rămâne la șase puncte distanță de locul doi, ocupat de AZ Alkmaar.
CFR Cluj, OUT în "16-imile" Cupei României! CSU Craiova merge în optimi! Rezultatele zilei